Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tretia veža HB Reavis na Nivách má potvrdenú výšku. Projekt prešiel úpravami

07.02.2019, 05:01 | © 2019 News and Media Holding

Po dokončení veže Twin City Tower a popri budovaní Stanice Nivy s priľahlou kancelárskou budovou Nivy Tower napreduje postupne aj projekt Mlynské nivy Košická, ktorý v lokalite takisto realizuje HB Reavis. Developer nedávno získal záväzné stanovisko hlavného mesta k zámeru, ktorý mierne prekreslil.

  • Tlačiť
  • 8

Projekt Mlynské nivy Košická označuje plánované kancelárske objekty na rohu ulíc Košická a Mlynské nivy v trojuholníku uzavretom Chalupkovu ulicou. Oficiálne nesie projekt názov Twin City, blok C.

K rozšíreniu Twin City získal developer HB Reavis pôvodné územné rozhodnutie ešte v roku 2014, no odvtedy prešiel projekt úpravami. Spoločnosť sa tak opätovne obrátila na magistrát hlavného mesta a žiadala znova o schválenie.

Bratislava vydala záväzné stanovisko k investičnej činnosti ešte vlani, stihol ho podpísať koncom novembra dosluhujúci primátor Ivo Nesrovnal. Developer aj na základe tohto dokumentu môže napredovať pri získavaní ďalších povolení. Územné konanie ho čaká na mestskej časti Staré Mesto.

Do výšky 125 metrov

Dominantou projektu Mlynské nivy Košická bude výšková budova, ktorá bude tvoriť vstup do takzvaného downtownu v smere od Prievozskej. Budova je jedným z piatich stavebných objektov v projekte.

Vežiak developer v aktuálnom variante mierne pozmenil a 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy HB Reavis, Mlynské nivy Košická, Nové nivy, Twin City