Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trhovisko na Žilinskej je opäť terčom sporu. Riešiť ho musel súd

02.10.2019, 05:02 | vp | TASR

Trhovisko na Žilinskej ulici je posledné tradičné trhovisko v bratislavskom Starom Meste. Funguje už viac ako 50 rokov. Okrem toho, že sa tu dá kúpiť čerstvá zelenina, ovocie či kvety od drobnopestovateľov, komunita tejto časti Bratislavy sa v jeho priestoroch stretáva. Mestská časť sa vlani pustlila do rekonštrukcie, no postupovala pri tom nezákonne.

  • Tlačiť
  • 0

Pred dvomi rokmi prišla nečakaná správa o tom, že pôvodné trhovisko na Žilinskej sa podarilo zachrániť. Napriek tomu, že sa takmer dve dekády hovorilo o jeho rušení.

Mestská časť Staré Mesto na čele s už bývalým starostom Radoslavom Števčíkom sa dohodla s majiteľom pozemku, napriek tomu, že v lokalite prebehlo územné konanie týkajúce sa plánovaného polyfunkčného objektu.

Po vydaní povolenia na rekonštrukciu trhoviska sa ozval vlastník vedľajšieho pozemku, čo má teraz pre mestskú časť následky.

Stavebný úrad Starého Mesta postupoval podľa rozhodnutia okresného súdu v súvislosti s prestrešením predajných stánkov na trhovisku nezákonne. Žalobu podal majiteľ pozemku, ktorého úrad neprizval do stavebného konania. Príbeh trhoviska sa tak opäť o niečo viac zamotal.

Plánoval sa parkovací dom aj byty

Ešte v roku 2010 predstavila spoločnosť Park – Dom Žilinská plán premeny trhoviska, na ktorom mala stavať komplex päťpodlažného polyfunkčného domu orientovaného do Žilinskej ulice a šesťpodlažného, čiastočne podzemného parkovacieho domu na Kýčerského ulici.

Vzniknúť tu mali aj menšie priestory pre obchody a niekoľko bytov. Hlavnou funkciou však malo byť parkovanie s 260 státiami a autoumyváreň. V polyfunkčnom dome mali byť dve podlažia obchodov a služieb, jedno kancelárske podlažie, dve podlažia s podkrovím s ôsmimi bytmi a 15 parkovacích miest v podzemí.

Polyfunkčný dom Žilinská - KýčerskéhoZdroj: Park - Dom Žilinská

Vtedajší spolumajiteľ spoločnosti, právnik Bohumil Krist, hovoril o rušení trhoviska, čo naznačoval už predtým, ako predstavil podrobnosti projektu. 

Koncom roku 2014 sa vo firme menili majitelia a 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Staré mesto, súdny spor, trhovisko

Diskusia (0 reakcií)