Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tri stometrové veže pri Prístavnom moste nahradil skromnejší plán

16.12.2014, 05:40 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Tri veže s 32 podlažiami s takmer šesťsto bytmi v novej obytnej zóne Mlynské nivy - západ pri Prístavnom moste. Plány spred piatich rokov, ktoré to dotiahli až do nášho rebríčka nikdy nepostavených najuletenejších mrakodrapov, sa zmenili. Developer s izraelským pozadím vlastnený fondami z Holandska a Luxemburska teraz predstavil skromnejší zámer.

  • Tlačiť
  • 1

SPV Development po novom navrhuje štyri budovy s výškou 10 až 11 podlaží a v nich menej bývania a viac kancelárií. V dvoch domoch má byť 356 apartmánov, v treťom 156 bytov a vo štvrtom kancelárie.

V administratívnej veži má byť vyše 4 500 štvorcových metrov kancelárskej plochy a v parteroch budov má vzniknúť takmer 1 500 m2 obchodných priestorov.

Takmer pod celým areálom sa majú vybudovať podzemné garáže s dvomi až tromi podlažiami a s celkovo 566 stojiskami. Ďalších 44 parkovacích miest má pribudnúť na teréne. Počet parkovacích miest oproti pôvodnému zámeru klesne celkovo o 120.

Developer tak projekt prispôsobil podľa pripomienok samosprávy a ďalších orgánov. Projekt totiž prišie v čase, keď sa ešte len menil územný plán. Magistrát napríklad v stanovisku žiadal prehodnotiť podiel bývania. Mestská časť Ružinov pripomínala priemernú podlažnosť na úrovni 13 podlaží určenú v urbanistickej štúdii Mlynské nivy – západ, ktorá bola v tom čase schválená.

Zóna je ohraničená ulicami Mlynské Nivy, Bajkalská, Plynárenská a Prievozská. Už v čase schvaľovania štúdie tu bolo plánovaných viacero veľkých projektov.

Administratívne centrá BBC Plus a prvá fáza Forum Business Centra sú už hotové. 3nity a Jarabiny zostali zatiaľ rozostavané, Harbour City a projekt SPV Developmentu sú stále v rovine plánov. Podrobnosti o plánoch v zóne nájdete tu.

Zobraziť Mlynské Nivy - Západ na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 1