Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tri veže doplní malá štvrtá

18.10.2012, 19:20 | Jana Hambálková | © 2012 News and Media Holding

Polyfunkčná budova by mala byť hotová na budúci rok

  • Tlačiť
  • 7

Vedľa Troch veží v bratislavskom Novom Meste je už dlhšie stavebný ruch. V rámci projektu myjavského investora Dušana Neveďala vyrastá polyfunkčná novostavba. Popri trojici 24-podlažných vežiakov pôjde o malú 6-poschodovú budovu.

S výstavbou sa začalo v lete pred rokom a podľa informácií na stavebnej tabuli by mala byť dokončená koncom júla budúceho roka. Ako pre TRENDreality.sk uviedol zástupca investora Peter Neveďal, ak pôjde všetko ako teraz, stavba by mohla byť hotová už na jar 2013.

Polyfunkčná novostavba by mala priniesť na troch podlažiach obchodné priestory, dve podlažia budú určené pre byty a jedno pre kancelárie. Plocha podlažia je podľa P. Neveďala vo výmere 320 štvorcových metrov. Budovu projektoval ateliér yesss s.r.o.

„Garáže, parkovanie a pivničné priestory sú na prvom podzemnom podlaží, plus parkovacie miesta budú aj na pozemku okolo budovy. S obchodmi sa počíta na prvom až treťom nadzemnom podlaží. Prípadne tu môžu byť aj kancelárie, ak si ich tak nájomcovia zariadia,“ priblížil plány P. Neveďal.

S administratívnymi priestormi sa počíta na štvrtom nadzemnom podlaží. Budova je riešená ako open space, takže priečky sa dajú urobiť voľne. Byty sú nakreslené na piatom a šiestom nadzemnom podlaží. Aktuálne je hrubá stavba vytiahnutá už po šieste podlažie.

Investor nepočíta, že by priestory predával, určené sú na prenájom. Približné ceny zatiaľ nie sú stanovené. Polyfunkčné priestory vznikli aj v rámci Troch veží na najnižších podlažiach, funguje tu niekoľko reštaurácií, potraviny i kancelárie. Megaprojekt priniesol vyše 600 bytov, ktoré sú v predaji dodnes.

Foto – Maňo Štrauch

  • Tlačiť
  • 7