Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trnavské obchodné centrum City Arena otvorí v auguste

16.03.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Nové obchodné centrum spojené s futbalovým štadiónom v Trnave otvorí koncom augusta. City Arena z dielne skupiny Euro Max Slovakia Vladimíra Poóra pokračuje dokončovaním skeletu a inštaláciou vzduchotechniky. Dnes je projekt obchodníkmi prenajatý na 90 percent.

  • Tlačiť
  • 0

Vznikne vyše 120 obchodov na prenajímateľnej ploche 29 500 m2, čo je o niečo viac ako má nitrianska Galéria Mlyny. K skôr ohláseným nájomníkom ako napríklad H&M, Lindex, Deichmann, Intersport či Guess a Billa pribudli aj New Yorker, drogéria DM či Tommy Hilfiger.

Okrem toho sa počíta s pobočkami bánk a mobilných operátorov, najväčším detským kútikom v Trnave, päťkinovým multiplexom Cinemax, rýchlym občerstvením, bowlingom a fitnes centrom Fit Up. Kontroverzie zasa vyvolalo nedávno ohlásené umiestnenie kníhkupectva Panta Rhei namiesto skôr podpísaného Martinusu.

„K dnešnému dňu máme prenajatých viac ako 90 % priestorov,“ hovorí Richard Souhrada z poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield, ktorá zabezpečuje prenájom priestorov a po otvorení bude centrum aj manažovať. Podľa neho sa v súčasnosti hľadá tím profesionálov zodpovedných za chod strediska.

City Aréna - interiér vizualizáciaZdroj: City Arena Plus

Obchodné centrum vyrastá v tesnom susedstve a prepojení s futbalovým štadiónom Spartak, ktorý bude mať kapacitu 19 900 fanúšikov. Okrem toho pribudnú aj administratívne priestory na ploche 2 300 m2, 45-lôžkový hotel a takmer tisícka parkovacích miest na dvoch podzemných podlažiach.

„Dokončujeme železobetónový prefabrikovaný skelet, jeho opláštenie a zateplenie. Vo vnútri sa už zároveň inštaluje potrebná infraštruktúra, každý deň na staveniskách pracuje približne 300 pracovníkov,“ dodáva Pavol Adamec, predseda predstavenstva investorskej firmy City-Arena Plus.

Skupina Euro Max Slovakia, do ktorej patrí aj City Arena, má za sebou výstavbu ôsmich obchodných centier Max v rôznych slovenských mestách. Štyri predala americkému fondu GE Capital Real Estate, tie postupne prechádzajú rekonštrukciou. Stavať chcela aj v Bratislave.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy City Arena, Euromax, Vladimír Poór

Diskusia (0 reakcií)