Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trnavskú City Arenu navštívilo v prvý víkend 78-tisíc ľudí

25.08.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Otvorenia veľkých obchodných centier v slovenských mestách pravidelne sprevádzajú masy návštevníkov napriek tradičným otázkam o vhodnosti ďalšieho nákupného strediska. Potvrdila to aj trnavská City Arena z dielne skupiny Euro Max, ktorú v prvý otvárací víkend navštívilo 78-tisíc ľudí.

  • Tlačiť
  • 0

„Záujem nakupujúcich si pochvaľovali nájomcovia zo segmentu odevov a obuvi, najmä obchody CCC, Deichmann a Replay,“ hovorí riaditeľ centra Norbert Kuklovský. Podľa neho sa ešte viac darilo prevádzkam gastro, z veľkej časti aj tým s terasou na pešej zóne.

Projekt spojený s futbalovým štadiónom v centre Trnavy otvorili v sobotu. Priniesol prenajímateľnú plochu 29 500 m2 pre 108 obchodov ako napríklad Billa, H&M, Lindex, New Yorker, Intersport a ďalšie, ako aj štadión s kapacitou 19-tisíc divákov. Dvojpodlažné podzemné parkovisko má kapacitu 900 áut.

Neprehliadnite

Slávnostné otvorenie v sobotu sprevádzala veľkolepá šou aj s prítomnými politikmi a priateľské futbalové zápasy. Nie všetky obchody však už otvorili, napríklad reštaurácia Al Trivio pribudne až dnes a prvého septembra otvorí fitnescentrum Fit Up!

Prvé dni od otvorenia bývajú slovenské nákupné strediská plné návštevníkov, sčasti zvedavcov. Vtedy aj developeri radi zverejňujú konkrétne čísla, potom už zväčša mlčia. Napríklad bratislavský Bory Mall navštívilo počas prvých dvoch týždňov vyše 300-tisíc ľudí, outlet vo Voderadoch zasa za prvých päť dní videlo 45-tisíc návštevníkov.

City Arena - otvorenieZdroj: event2all/Tomáš Halász

Spoločnosť Euro Max podnikateľa Vladimíra Poóra zainvestovala do celého projektu City Areny 80 miliónov eur, z čoho 30 miliónov zhltol štadión. Od štátu dostal 13-miliónovú dotáciu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy City Arena, Euromax, Vladimír Poór

Diskusia (0 reakcií)