Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V areáli Slovnaftu vyrastie galéria

30.01.2012, 11:48 | Jana Hambálková | © 2012 News and Media Holding

Do bývalej montážnej haly sa presunú výstavy aj plesy

  • Tlačiť
  • 2

Do Vlčieho Hrdla, do bývalej montážnej haly rafinérky Slovnaft, sa nasťahuje kultúra. Po dvoch rokoch prác by na jar mala byť otvorená prvá časť Refinery Gallery, v ktorej by mohli vystavovať slovenskí aj zahraniční autori.

Neskôr bude otvorená kaviareň s terasou, na prízemí reštaurácia a predajné showroomy s dizajnérskymi produktmi. Do konca roku 2012 pribudne k hlavnej hale galérie ďalšia, ešte väčšia sála s tanečným parketom a veľký vestibul s možnosťou ich priameho prepojenia.

Plánovaná kapacita by mala dosiahnuť tisíc návštevníkov. Tí budú môcť bezplatne parkovať na vybudovaných parkovacích plochách. Priestor je dostupný aj MHD.

Priestory by mali slúžiť na koncerty, plesy, workshopy, či na rôzne konferencie a promo akcie. Stála expozícia priblíži históriu Slovnaftu, cez dobové fotografie rafinérky Apollo aj vystavením artefaktov z výrobných hál fabriky.

Rekonštrukcia a prevádzka celého objektu bola zverená tímu z Design factory, ktorý je pod hlavičkou Adom.M Studio, s.r.o. aj investorom celého projektu. Architektom projektu je Martin Paško.

Firma má s rekonštrukciami starých budov skúsenosti. Opravila Design factory na Bottovej ulici, kde sa za šesť rokov fungovania uskutočnili vyše tri stovky výstav, koncertov, firemných akcií či konferencií.

Vizualizácia – Adom.M Studio

  • Tlačiť
  • 2