Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Banskej Bystrici otvárajú autobusovú stanicu s nákupným centrom

18.09.2017, 13:10 | ds | TASR

Novú autobusovú stanicu v Banskej Bystrici, ktorá je označovaná za najmodernejšiu na Slovensku, otvoria 21. septembra o 9. ráno. Súčasťou komplexu, ktorý prepojí autobusovú a železničnú stanicu, je aj nákupné centrum českej developerskej skupiny Intercora.

  • Tlačiť
  • 4

Dopravnú časť projektu s oficiálnym názvom Terminal Vlak - Bus - Shopping bude prevádzkovať mesto. „Mesto plánuje vo štvrtok spustiť skúšobnú prevádzku dopravnej časti autobusovej stanice s vybranými spojmi prímestskej dopravy. O podrobnostiach budeme informovať v najbližších dňoch,“ reaguje Zdenka Marhefková, hovorkyňa banskobystrického primátora.

Novú stanicu s 18 nástupiskami a ôsmimi výstupiskami prepojí so železničnou stanicou nákupné centrum so 40 obchodmi na ploche vyše 11-tisíc štvorcových metrov. Vzniklo nad autobusovou stanicou, prepojené sú eskalátormi. Spoločné parkovisko má kapacitu tristo miest.

Neprehliadnite

Terminal prinesie odevné obchody ako C&A, Lindex, Takko, Bepon, Kik, Pepco, obuv Deichmann a CCC, športové potreby Sportissimo, elektro Okay, kníhkupectvo Martinus, kvetinárstvo, hračky, papiernictvo, Pet Center, bytové a domáce potreby, klenoty, drogériu DM, lekáreň, optiku, kaderníctvo, stávkovú kanceláriu, viac ako desať kaviarní a reštaurácií a potraviny Billa.

Terminal Banská Bystrica - dokončovanie nástupískZdroj: Terminal Vlak - Bus - Shopping

Celý projekt postavila česká developerská skupina Intercora a jej dcérska spoločnosť Primum. Vznikol na mieste, kde tridsať rokov chátrali pozostatky rozostavanej stanice.

Autorom návrhu je nemecká spoločnosť Aichinger. Podľa lídra projektu Artura Romeu pri projektovaní objektu stanice ich inšpirovala nádherná príroda, ktorá sa všade okolo Banskej Bystrice rozprestiera. Cieľom bolo vytvoriť v Európe bežné prepojenie dopravných služieb s obchodmi, službami a stravovaním.

Terminal Banská Bystrica - vizualizáciaZdroj: Intercora

Intercora získala pozemok so stanicou rozostavanou od roku 1983 na jeseň 2014. Už začiatkom nasledujúceho roka predstavila návrh a plánovaný termín výstavby s otvorením pred Vianocami 2016. Návrh sa však stretol s kritikou architektov. Stavať sa napokon začalo až minulý rok.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Autobusová stanica