Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Banskej Štiavnici pribudne k pivovaru hotel s vyhliadkovou reštauráciou

13.08.2019, 05:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Historické centrum Banskej Štiavnice už čoskoro doplní nový štvorhviezdičkový hotel ERB. Jeho výstavba sa aktuálne blíži do záverečnej fázy. Za projektom stojí majiteľ miestneho rovnomenného pivovaru, ktorý ubytovacím zariadením rozšíri celý komplex.

  • Tlačiť
  • 1

Pivovar ERB otvorili v Banskej Štiavnici v roku 2010 v zrekonštruovanej historickej budove v centre mesta, v takzvanom Zelenom dome.

Majiteľ pivovaru v lokalite investoval ďalej, zrekonštuoval aj bývalú synagógu, otvoril reštauráciu a kaviareň, ako aj riaditeľstvo spoločnosti. Vytvoril tak ucelený blok obnovených národných pamiatok.

Aj štyri mezonety

V roku 2016 sa majiteľ pivovaru Eduard Rada pustil aj do výstavby hotela, ktorý komplex piatich budov v pamiatkovej rezervácii starej Štiavnice doplní. Realizácii zámeru predchádzali dlhé debaty s pamiatkarmi.

Štvorhviezdičkový hotel vzniká v samom centre mesta za pobočkami Slovenskej sporiteľne a VÚB banky – cesta k nemu vedie pár krokmi z Radničného námestia.

Neprehliadnite

Stavba mala byť podľa pôvodných plánov dokončená koncom roku 2017, no termíny sa posunuli. „Tým, že hotel budujeme v historickej časti Banskej Štiavnice, je jeho výstavba výrazne náročnejšia, aj na čas,“ hovorí pre TREND Reality E. Rada, ktorý v 90. rokoch vytvoril v pivovare vo Vyhniach známu pivnú značku Steiger. Svoj podiel vo firme neskôr odpredal a pred dekádou sa pustil do projektu vlastného pivovaru.

Na hoteli je ešte stále dosť práce, no jeho otvorenie chcú stihnúť na jar 2020. „Sme v štádiu budovania kompletného interiéru, vo vzorových izbách riešime vhodnosť návrhov dizajnéra aj funkčnosť. Paralelne s tým sa upravuje záhrada a svah, reštaurátori sa venujú exteriéru a interiéru historickej časti, ktorá je Národnou kultúrnou pamiatkou,“ priblížil E. Rada.

Hotel poskytne 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Banská Štiavnica, pivovar