Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Bratislave pribudnú nové športové haly

15.05.2017, 11:00 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

V okrajových častiach Bratislavy pribudnú nové športoviská. Záhorská Bystrica pripravuje výstavbu haly pre školu, Vajnory po vlaňajšej súťaži pracujú aj na druhom projekte, tento raz v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Samospráva Vajnor minulý rok zaujala kvalitne obsadenou architektonickou súťažou na návrh športovej haly v areáli Alviano na Rybničnej ulici. Z dvanástich prihlásených návrhov vyhral projekt štúdia Hantabal architekti.

Mestská časť však nemala jasno vo financovaní ani v termínoch výstavby. „Prebieha proces geologického prieskumu a následne budú ďalšie kroky projektovania,“ hovorí o postupe Igor Kňazovický zo sekretariátu mestskej časti Vajnory.

Mestská časť sa však začala zaoberať aj ďalším projektom športovej haly. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) oslovil radnicu s návrhom na spoluprácu pri výstavbe vzorovej športovej haly určenej pre školy, mládež, kolektívy a verejné korčuľovanie približne osem mesiacov v roku. Na základe podkladov od Vajnor zväz zaradil mestskú časť medzi 117 úspešných žiadateľov.

Neprehliadnite

Miestne zastupiteľstvo tento mesiac schválilo uznesenie k návrhu partnerského modelu spolupráce s budúcim prevádzkovateľom SZĽH Infra. Hala bude postavená podľa „vzorového“ projektu prispôsobeného na lokálne podmienky. Predpokladané náklady sú okolo 1,2 milióna eur.

Halu by postavil SZĽH a prevádzkovala by ho spoločnosť SZĽH Infra. Obec by garantovala, že si bude halu prenajímať na sedem hodín denne v cene 60 eur. Mestská časť vyhodnotila tento model ako výhodnejší než súčasnú sezónnu prevádzku vonkajšej ľadovej plochy.

„Uznesenie umožňuje starostovi vyvolať rokovanie so SZĽH o ďalšej spolupráci vo veci Projektu športových centier pre deti a mládež za účelom vybudovania hokejovej haly. Ak by bolo úspešné, bol by to obrovský prínos pre šport a obyvateľov našej mestskej časti,“ dodáva I. Kňazovický.

Nová športová hala v Záhorskej BystriciZdroj: MČ Záhorská Bystrica

V rovnakom čase rozhodla o vybudovaní multifunkčnej športovej haly za 1,2 milióna eur aj mestská časť Záhorská Bystrica. Miestni poslanci schválili čerpanie bankového úveru vo výške šesťstotisíc eur na 15 rokov. Zvyšných 520-tisíc eur z vysúťaženej sumy dofinancuje mestská časť z vlastného rozpočtu.

Výstavba haly pre základnú a materskú školu by sa mala začať už v máji a trvať má 14 mesiacov. „Športová hala nám tu chýba, veľmi pomôže našim športovcom, medzi ktorými sú aj florbalisti hrajúci extraligu, ktorí musia v súčasnosti hrať domáce zápasy v Stupave. Novú telocvičňu zároveň potrebuje aj naša škola,“ povedal pre TASR starosta mestskej časti Jozef Krúpa.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy športová hala

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát