Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Budapešti štartuje najväčší developerský projekt za 30 rokov

05.02.2017, 20:01 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Na brehu Dunaja južne od centra Budapešti sa začína výstavba novej štvrte za zhruba 640 miliónov eur. Na 54 hektároch vyrastú byty, kancelárie, nákupná ulica, hotel, škôlky a športoviská. Až 65 percent územia má pokrývať zeleň a vodné plochy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Projekt s názvom Budapart od skúseného developera Property Market vyrastie v XI. obvode v časti Buda južne od centra mesta. Premení nevyužívanú plochu pri Rákocziho moste a nádrži Kopaszi, ktorá bola prebudovaná na štvorhektárový verejný park s gastro prevádzkami na promenáde. Vodná plocha zaberie až 11 hektárov štvrte.

Magistrát začiatkom roka schválil návrh dánskeho architektonického štúdia Adept a už sa začala výstavba prvých troch kancelárskych budov a dvoch domov s celkovo 267 bytmi od jednoizbových po päťizbové. Dokončenie je plánované na leto 2018.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

Výstavba Budapartu bude prebiehať vo viacerých fázach osem až desať rokov. Celkovo by malo vzniknúť vyše pol milióna štvorcových metrov podlahovej plochy, z toho 300-tisíc pripadá na kancelárie. Urbanistický plán od dánskych architektov umiestnil administratívu po obvode územia, aby oddelila bývanie od rušných ciest.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

„Urbanistický plán Budapartu situovaného na brehu Dunaja má za cieľ vytvoriť zelenú štvrť s ľudskou mierkou namiesto ďalšieho moderného developmentu,“ uvádzajú architekti projektu. Narušená bloková štruktúra odkazuje na usporiadanie Budapešti kombinujúce hustú zástavbu s nepravidelnými ulicami, blokmi rôznej veľkosti a malými námestiami.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

Budapart je prvým projektom takéhoto rozsahu vytvárajúcim zmiešanú štvrť so súkromnými a verejnými funkciami, ktorý vznikne v Budapešti od roku 1989. Vysoký podiel verejných priestorov a zhruba rovnaký podiel komerčnej a bytovej zástavby umožňuje umiestnenie v najľudnatejšom obvode maďarskej metropoly so 150-tisíc obyvateľmi a dobrá dopravná dostupnosť. V posledných rokoch sem mesto predĺžilo linky električky aj metra.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

Podľa stránky Realista.hu by mala celková investícia do projektu dosiahnuť 200 miliárd forintov, čo je v prepočte zhruba 640 miliónov eur. Pre porovnanie, prvá fáza bratislavského projektu Eurovea vyšla na 350 miliónov a jej plánované rozšírenie by malo stáť 300 miliónov, rovnako ako projekt Sky Park podľa návrhu Zahy Hadid.

Budapart - súčasný stavZdroj: Budapart

Budapart - po dokončeníZdroj: Budapart

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát