Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Budapešti štartuje najväčší developerský projekt za 30 rokov

05.02.2017 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Na brehu Dunaja južne od centra Budapešti sa začína výstavba novej štvrte za zhruba 640 miliónov eur. Na 54 hektároch vyrastú byty, kancelárie, nákupná ulica, hotel, škôlky a športoviská. Až 65 percent územia má pokrývať zeleň a vodné plochy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Projekt s názvom Budapart od skúseného developera Property Market vyrastie v XI. obvode v časti Buda južne od centra mesta. Premení nevyužívanú plochu pri Rákocziho moste a nádrži Kopaszi, ktorá bola prebudovaná na štvorhektárový verejný park s gastro prevádzkami na promenáde. Vodná plocha zaberie až 11 hektárov štvrte.

Magistrát začiatkom roka schválil návrh dánskeho architektonického štúdia Adept a už sa začala výstavba prvých troch kancelárskych budov a dvoch domov s celkovo 267 bytmi od jednoizbových po päťizbové. Dokončenie je plánované na leto 2018.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

Výstavba Budapartu bude prebiehať vo viacerých fázach osem až desať rokov. Celkovo by malo vzniknúť vyše pol milióna štvorcových metrov podlahovej plochy, z toho 300-tisíc pripadá na kancelárie. Urbanistický plán od dánskych architektov umiestnil administratívu po obvode územia, aby oddelila bývanie od rušných ciest.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

„Urbanistický plán Budapartu situovaného na brehu Dunaja má za cieľ vytvoriť zelenú štvrť s ľudskou mierkou namiesto ďalšieho moderného developmentu,“ uvádzajú architekti projektu. Narušená bloková štruktúra odkazuje na usporiadanie Budapešti kombinujúce hustú zástavbu s nepravidelnými ulicami, blokmi rôznej veľkosti a malými námestiami.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

Budapart je prvým projektom takéhoto rozsahu vytvárajúcim zmiešanú štvrť so súkromnými a verejnými funkciami, ktorý vznikne v Budapešti od roku 1989. Vysoký podiel verejných priestorov a zhruba rovnaký podiel komerčnej a bytovej zástavby umožňuje umiestnenie v najľudnatejšom obvode maďarskej metropoly so 150-tisíc obyvateľmi a dobrá dopravná dostupnosť. V posledných rokoch sem mesto predĺžilo linky električky aj metra.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

Podľa stránky Realista.hu by mala celková investícia do projektu dosiahnuť 200 miliárd forintov, čo je v prepočte zhruba 640 miliónov eur. Pre porovnanie, prvá fáza bratislavského projektu Eurovea vyšla na 350 miliónov a jej plánované rozšírenie by malo stáť 300 miliónov, rovnako ako projekt Sky Park podľa návrhu Zahy Hadid.

Budapart - súčasný stavZdroj: Budapart

Budapart - po dokončeníZdroj: Budapart

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 98 160 EUR

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

REB.SK 4 izbový byt ,Palisády,Staré mesto

REB.SK 4 izbový byt ,Palisády,Staré mesto Reb.sk Ponúka na predaj 4 izbový byt na Palisádoch, Staré mesto, BA I. Byt má úžitkovú plochu 122,30 m2 + pivnica 3,7 m2. Cena v RK.

REB.sk Kompl rekonšt. 3izb byt na Vajnorska,

REB.sk Kompl rekonšt. 3izb byt na Vajnorska, REB REAL PARTNERS ponúka na predaj luxusne zrekonštruovaný 3izb byt s úžasnou atmosférou na Vajnorskej ulici, v tesnej blízkosti Trnavského mýta.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát