Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Budapešti štartuje najväčší developerský projekt za 30 rokov

05.02.2017 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Na brehu Dunaja južne od centra Budapešti sa začína výstavba novej štvrte za zhruba 640 miliónov eur. Na 54 hektároch vyrastú byty, kancelárie, nákupná ulica, hotel, škôlky a športoviská. Až 65 percent územia má pokrývať zeleň a vodné plochy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Projekt s názvom Budapart od skúseného developera Property Market vyrastie v XI. obvode v časti Buda južne od centra mesta. Premení nevyužívanú plochu pri Rákocziho moste a nádrži Kopaszi, ktorá bola prebudovaná na štvorhektárový verejný park s gastro prevádzkami na promenáde. Vodná plocha zaberie až 11 hektárov štvrte.

Magistrát začiatkom roka schválil návrh dánskeho architektonického štúdia Adept a už sa začala výstavba prvých troch kancelárskych budov a dvoch domov s celkovo 267 bytmi od jednoizbových po päťizbové. Dokončenie je plánované na leto 2018.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

Výstavba Budapartu bude prebiehať vo viacerých fázach osem až desať rokov. Celkovo by malo vzniknúť vyše pol milióna štvorcových metrov podlahovej plochy, z toho 300-tisíc pripadá na kancelárie. Urbanistický plán od dánskych architektov umiestnil administratívu po obvode územia, aby oddelila bývanie od rušných ciest.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

„Urbanistický plán Budapartu situovaného na brehu Dunaja má za cieľ vytvoriť zelenú štvrť s ľudskou mierkou namiesto ďalšieho moderného developmentu,“ uvádzajú architekti projektu. Narušená bloková štruktúra odkazuje na usporiadanie Budapešti kombinujúce hustú zástavbu s nepravidelnými ulicami, blokmi rôznej veľkosti a malými námestiami.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

Budapart je prvým projektom takéhoto rozsahu vytvárajúcim zmiešanú štvrť so súkromnými a verejnými funkciami, ktorý vznikne v Budapešti od roku 1989. Vysoký podiel verejných priestorov a zhruba rovnaký podiel komerčnej a bytovej zástavby umožňuje umiestnenie v najľudnatejšom obvode maďarskej metropoly so 150-tisíc obyvateľmi a dobrá dopravná dostupnosť. V posledných rokoch sem mesto predĺžilo linky električky aj metra.

Budapart - vizualizáciaZdroj: Budapart

Podľa stránky Realista.hu by mala celková investícia do projektu dosiahnuť 200 miliárd forintov, čo je v prepočte zhruba 640 miliónov eur. Pre porovnanie, prvá fáza bratislavského projektu Eurovea vyšla na 350 miliónov a jej plánované rozšírenie by malo stáť 300 miliónov, rovnako ako projekt Sky Park podľa návrhu Zahy Hadid.

Budapart - súčasný stavZdroj: Budapart

Budapart - po dokončeníZdroj: Budapart

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších Zahájili sme predaj 3. fázy projektu Nový Ružinov. Ceny sú opäť veľmi priaznivé a v úvode predaja najvýhodnejšie. Rozhodnúť sa rýchlo sa preto oplatí.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát