Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V bystrickom Radvaň Parku pribudne nábytkár Asko

13.06.2016, 14:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Druhá fáza obchodnej zóny Radvaň Park na okraji Banskej Bystrice má opäť novú podobu. Namiesto Decathlonu, neskôr plánovaných ďalších bigboxov a vlani ohláseného Eboxu prichádza predajca nábytku a bytových doplnkov Asko.

  • Tlačiť
  • 0

Dvojpodlažná hala reťazca má vyrásť medzi predajňou Kika a Banskobystrickým pivovarom. K nej bude pripojené aj zmenšené obchodné centrum Ebox so štyrmi menšími prevádzkami so samostatnými vstupmi z obchodnej promenády prekrytej pergolou.

Na takmer dvojhektárovom pozemku tak vzniknú prevádzky s hrubou podlahovou plochou 9 730 štvorcových metrov v prípade Aska a 2 360 m2 v prízemnom Eboxe. Slúžiť im bude aj nové parkovisko s 215 státiami.

Investor projektu, spoločnosť Asko Invest Slowakei, plánuje štart výstavby na začiatok budúceho roku s dokončením do konca roka. Celkové náklady odhaduje na 5,1 milióna eur. Vzniknúť má 35 nových pracovných miest.

Na tomto pozemku mala pôvodne vyrásť predajňa francúzskeho reťazca so športovými potrebami Decathlon, ktorá však bude podľa webu Reťazce.sk súčasťou rozšírenia nákupného centra Europa.

Vlani predstavil developer a projektant Radvaň Parku, spoločnosť Atrios, vybudovanie Eboxu pre obchodníkov, ktorí potrebujú plochu od 350 do 1 500 m2. Objekt s pôdorysom v tvare E mal mať podlahovú plochu okolo päťtisíc štvorcových metrov.

V Radvaň Parku už stoja štyri samostatné objekty s predajňami Kika, Möbelix, Mountfield, Eurosofa či Siko a obchodným centrom RGB Radvaň s predajňami Jysk, Decodom, Pre deti, Black Red White, KRT kúpeľne, Herňa Double Star a Juba. V pätnásťhektárovej zóne sú voľné ešte tri pozemky s celkovou výmerou 5,4 hektára.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)