Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V centre Banskej Bystrice vyrastie obchodné centrum

21.05.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Na okraji centra Banskej Bystrice hneď vedľa križovatky známej ako „Hušták“ sa chystá nová výstavba. Prázdny pozemok nahradí trojpodlažné obchodné centrum pomenované SC Point. Stojí za ním prievidzská spoločnosť OP Centrum s podobnou aktivitou aj v Brezne.

  • Tlačiť
  • 1

„Svojou filozofiou má za cieľ vytvoriť synergiu s väčším susedom, nie si konkurovať, keďže nosným prvkom bude supermarket a obvyklý mix obchodného centra bude mierne korigovaný zvýšeným podielom prevádzok služieb na úkor zníženia počtu predajní s módou,“ hovorí Peter Šebo, konateľ investorskej firmy.

Celkovo má vzniknúť 5 303 štvorcových metrov prenajímateľnej plochy pre približne štyridsiatku prevádzok. „Sme na začiatku komunikácie s hlavnými potenciálnymi nájomníkmi. Môžeme nateraz definovať SC Point Banská Bystrica stále ako zámer,“ odpovedá konateľ na otázku o obsadenosti centra. Potreby parkovania má zabezpečiť 161 státí, ďalšia stovka je na okolitých parcelách.

Projekt v súčasnosti ešte nemá územné rozhodnutie, rozhovory s potenciálnymi budúcimi prevádzkami sa majú naplno rozbehnúť až potom. Predpokladaný štart výstavby znie záver tohto roka s dokončením o rok neskôr. Náklady predpokladá P. Šebo vo výške sedem miliónov eur.

Investorská spoločnosť OP Centrum nedávno otvorila menšie nákupné stredisko v centre Brezna pod názvom OC Point. Na dvoch podlažiach vzniklo 2 500 m2 prenajímateľných plôch a dvadsiatka obchodov.

Banská Bystrica je v porovnaní s Horehroním nasýtenejšia obchodnými centrami, najväčší podiel na tom má práve neďaleké Europa Shopping Centrum, ktoré ťaží aj z administratívnej veže. Možnosti nakupovania nedávno rozšíril aj Radvaň Park pri diaľnici smerom na Zvolen. Projekt má vo viacerých fázach priniesť celkovo 40-tisíc m2 obchodných plôch.

View SC Point Banská Bystrica in a larger map
  • Tlačiť
  • 1