Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Dolnom Kubíne sa chystá obchodné centrum

14.10.2013, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Komplex s hypermarketom a menšími prevádzkami chcú postaviť do dvoch rokov

  • Tlačiť
  • 0

Do Dolného Kubína smeruje obchodné centrum s hypermarketom. Vedľa existujúcej nákupnej zóny sa pripravuje výstavba nového projektu z dielne spoločnosti pomenovanej na developera netradične – DG Záhradníctvo, s.r.o.

Komplex má vyrásť v juhovýchodnej časti mesta na okraji areálu bývalých kasární, kde sú dnes prázdne pozemky zarastené burinou a náletovou zeleňou. V tesnej blízkosti je hypermarket Tesco i obchodné centrum Stop.Shop.

Úžitková plocha projektu je takmer 4 500 m2 pri celkovej ploche areálu na úrovni cez 17-tisíc m2. Najväčšiu časť má zabrať nezverejnený hypermarket, ku ktorému pribudnú menšie obchodné prevádzky.

Počíta sa aj so vznikom 186 parkovacích státí a približne šesťdesiatky pracovných miest. Podľa dokumentov predložených štátnym orgánom je štart výstavby na jar budúceho roka s dokončením na jar 2015 pri nákladoch vo výške 4 milióny eur. Ide však len o predbežné čísla.

Dolný Kubín - ilustračné fotoZdroj: Ján Filip

Ostatným otvoreným nákupným strediskom v Dolnom Kubíne je spomínaný Stop.Shop. Otvorili ho pred dvoma rokmi a priniesol necelých 6-tisíc m2 prevádzok. Okrem toho tu malo vyrásť aj Aquario, tento plán sa však nerealizoval.

Areál bývalých kasární, kde sa chystá výstavba ohláseného projektu, sa mal už v minulosti premeniť na obchodno-spoločenský komplex. Počítalo sa so šiestimi objektmi za celkovo miliardu slovenských korún.

Zobraziť OC Dolný Kubín na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)