Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Jasnej začnú na jar stavať päťhviezdičkový hotelový komplex

22.12.2016, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2016 News and Media Holding

V Nízkych Tatrách pribudne prvý hotel svojho druhu na Slovensku. Spoločnosť Damian Jasná má všetko pripravené na to, aby na jar začala so stavbou projektu Damian Jasná Hotel Resorts & Reside. Má ambíciu prilákať najmä luxusnejšiu klientelu a vyplniť medzeru so službami, ktoré v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku doteraz chýbali.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Jasná

Projekt situovaný pri Vrbickom plese predstavili v marci tohto roka, keď sa hneď mohol pochváliť stavebnými povoleniami. Napriek tomu, že s výstavbou plánovali začať už v tomto roku, nestalo sa tak. „So stavebnými prácami začneme po zime. Momentálne doplácame na to, že stavebný rok je v Nízkych Tatrách krátky a sneh nám neumožňuje začať skôr,“ vysvetľuje pre TREND Reality konateľ spoločnosti Damian Jasná Marcel Imrišek.

Napriek tomu, že začiatok výstavby posúvali, termín otvorenia zostáva zachovaný. Prvých hostí by mal komplex privítať v roku 2018. V rezorte by malo byť 54 štandardných hotelových izieb, 104 štúdií, 1 až 5 spálňových a 18 luxusných rohových apartmánov. Ponuku má dopĺňať päť penthausov s rozlohou od 200 do 600 štvorcových metrov.

Spoločnosť spustila predaj nehnuteľností na jar. „Nevkladali sme žiadne prostriedky do marketingu, napriek tomu je predaná už tretina všetkých apartmánov,“ vypočítava M. Imrišek. Podľa jeho slov sa počet jednotlivých jednotiek môže meniť. Väčšie apartmány sa totiž môžu rozkúskovať a predávať osobitne.

Neprehliadnite

Ceny apartmánov sa pritom na jar začínali na sume 2 500 eur za štvorcový meter. Najlacnejší, situovaný na druhom podlaží, stojí s DPH okolo 140-tisíc eur. Naopak, v ponuke nájdete aj penthouse s rozlohou 543 štvorcových metrov. Jeho cena je pritom stanovená na niečo vyše 2,3 milióna eur s DPH.

Aj keď sa pôvodne hovorilo o tom, že komplex bude rozdelený na hotelovú a nehotelovú časť, realita bude trocha iná. „V projekte využijeme nový systém, ktorý v takom rozmere nie je na Slovensku realizovaný. Vo svete je známy pod menom Condo Hotel. Zákazník si kúpi apartmán a môže ho buď využívať, alebo ho nechá prenajímať a stane sa súčasťou hotela,“ opisuje konateľ spoločnosti.

Aj týmto krokom sa zmaže rozdiel medzi oboma časťami komplexu. „V praxi to potom vyzerá tak, že prevádzkovateľ hotela platí vlastníkovi apartmánu a ten sa nemusí starať o správu apartmánu. My mu pritom garantujeme, že jeho apartmán budeme modernizovať tak často, ako hotelové izby. Navyše, bude vybavený originálnym zariadením,“ konštatuje M. Imrišek.

Damian Jasná Hotel Resorts & ResideZdroj: Damian Jasná

Mená prenajímateľov komerčných priestorov nie sú známe. Investor ešte uvažuje nad možnými zmenami. „Oproti pôvodným plánom uvažujeme nad zvýšením počtu parkovacích miest. Všetko však musíme citlivo naprojektovať,“ prezrádza konateľ. V pôvodnom pláne pritom developer počítal so 193 parkovacími miestami.

Komplex vyrastá v lokalite, ktorá je spojená s aktivitami Tatry Mountain Resorts (TMR). Podľa investora však so skupinou spoločný projekt neplánujú.  „S TMR v úzkom zmysle slova nespolupracujeme, chceme však využívať synergický efekt, ktorý v lokalite prirodzene vznikne,“ vysvetľuje M. Imrišek.

Za projektom stojí skupina investorov vedená Pavlom Jakubcom, ktorý je okrem iného spolumajiteľom zoskupenia I.D.C. Holding a v minulosti vlastnil aj lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry. 

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Jasná