Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Jasnej začnú na jar stavať päťhviezdičkový hotelový komplex

22.12.2016, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2016 News and Media Holding

V Nízkych Tatrách pribudne prvý hotel svojho druhu na Slovensku. Spoločnosť Damian Jasná má všetko pripravené na to, aby na jar začala so stavbou projektu Damian Jasná Hotel Resorts & Reside. Má ambíciu prilákať najmä luxusnejšiu klientelu a vyplniť medzeru so službami, ktoré v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku doteraz chýbali.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Projekt situovaný pri Vrbickom plese predstavili v marci tohto roka, keď sa hneď mohol pochváliť stavebnými povoleniami. Napriek tomu, že s výstavbou plánovali začať už v tomto roku, nestalo sa tak. „So stavebnými prácami začneme po zime. Momentálne doplácame na to, že stavebný rok je v Nízkych Tatrách krátky a sneh nám neumožňuje začať skôr,“ vysvetľuje pre TREND Reality konateľ spoločnosti Damian Jasná Marcel Imrišek.

Napriek tomu, že začiatok výstavby posúvali, termín otvorenia zostáva zachovaný. Prvých hostí by mal komplex privítať v roku 2018. V rezorte by malo byť 54 štandardných hotelových izieb, 104 štúdií, 1 až 5 spálňových a 18 luxusných rohových apartmánov. Ponuku má dopĺňať päť penthausov s rozlohou od 200 do 600 štvorcových metrov.

Spoločnosť spustila predaj nehnuteľností na jar. „Nevkladali sme žiadne prostriedky do marketingu, napriek tomu je predaná už tretina všetkých apartmánov,“ vypočítava M. Imrišek. Podľa jeho slov sa počet jednotlivých jednotiek môže meniť. Väčšie apartmány sa totiž môžu rozkúskovať a predávať osobitne.

Neprehliadnite

Ceny apartmánov sa pritom na jar začínali na sume 2 500 eur za štvorcový meter. Najlacnejší, situovaný na druhom podlaží, stojí s DPH okolo 140-tisíc eur. Naopak, v ponuke nájdete aj penthouse s rozlohou 543 štvorcových metrov. Jeho cena je pritom stanovená na niečo vyše 2,3 milióna eur s DPH.

Aj keď sa pôvodne hovorilo o tom, že komplex bude rozdelený na hotelovú a nehotelovú časť, realita bude trocha iná. „V projekte využijeme nový systém, ktorý v takom rozmere nie je na Slovensku realizovaný. Vo svete je známy pod menom Condo Hotel. Zákazník si kúpi apartmán a môže ho buď využívať, alebo ho nechá prenajímať a stane sa súčasťou hotela,“ opisuje konateľ spoločnosti.

Aj týmto krokom sa zmaže rozdiel medzi oboma časťami komplexu. „V praxi to potom vyzerá tak, že prevádzkovateľ hotela platí vlastníkovi apartmánu a ten sa nemusí starať o správu apartmánu. My mu pritom garantujeme, že jeho apartmán budeme modernizovať tak často, ako hotelové izby. Navyše, bude vybavený originálnym zariadením,“ konštatuje M. Imrišek.

Damian Jasná Hotel Resorts & ResideZdroj: Damian Jasná

Mená prenajímateľov komerčných priestorov nie sú známe. Investor ešte uvažuje nad možnými zmenami. „Oproti pôvodným plánom uvažujeme nad zvýšením počtu parkovacích miest. Všetko však musíme citlivo naprojektovať,“ prezrádza konateľ. V pôvodnom pláne pritom developer počítal so 193 parkovacími miestami.

Komplex vyrastá v lokalite, ktorá je spojená s aktivitami Tatry Mountain Resorts (TMR). Podľa investora však so skupinou spoločný projekt neplánujú.  „S TMR v úzkom zmysle slova nespolupracujeme, chceme však využívať synergický efekt, ktorý v lokalite prirodzene vznikne,“ vysvetľuje M. Imrišek.

Za projektom stojí skupina investorov vedená Pavlom Jakubcom, ktorý je okrem iného spolumajiteľom zoskupenia I.D.C. Holding a v minulosti vlastnil aj lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy Damian Jasna, Jasná

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát