Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Košiciach pribudne ďalšie centrum Fresh

11.12.2013, 11:00 | Daniel Suchý | © 2013 News and Media Holding

Spoločnosť Labaš rozširuje sieť supermarketov na východnom Slovensku

  • Tlačiť
  • 1

Najväčší veľkoobchod s potravinami na Slovensku a prevádzkovateľ siete supermarketov Fresh, košická spoločnosť Labaš, plánuje v najbližších dvoch rokoch otvárať po štyri nové obchody.

Aktuálne prebieha územné konanie na stavbu obchodného centra na Moldavskej ulici v Košiciach. Dvojpodlažná budova na ploche 1 800 štvorcových metrov počíta na prízemí so supermarketom Fresh s predajnou plochou 940 m2, pekárňou, trafikou a lekárňou.

Na poschodí budú kancelárie firmy Labaš a priestory pre obchod a služby na prenájom. Parkovisko bude mať kapacitu 40 až 70 áut.

Začiatok výstavby je naplánovaný na jar 2015 a otvorenie na jeseň toho istého roku. V budúcom roku plánuje Labaš otvoriť supermarkety v Michalovciach, Prešove a dva v Košiciach. V roku 2015 by mal otvoriť rovnako štyri obchody na východnom Slovensku.

Obchodné centrum Fresh Moldavská (1)Zdroj: Labaš

Len minulý týždeň otvorila spoločnosť supermarket v Košiciach – Barci. Bol devätnástym obchodom spoločnosti Labaš v rámci siete Fresh. Pätnásť ich je v Košiciach a po jednom v Prešove, Michalovciach, Sečovciach a Plešivci. Celkovo je na Slovensku v prevádzke vrátane franšízingových partnerov 731 obchodov Fresh.

„Plánujeme postupne všetky obchodné centrá, ktoré máme vo vlastníctve a správe, kompletne rekonštruovať, modernizovať, rozšíriť parkoviská, rozšíriť služby a obchodné prevádzky,“ hovorí Marek Bene, správca nehnuteľností v spoločnosti Labaš.

Zároveň plánujeme na vhodných lokalitách postaviť na zelenej lúke nové obchodné centrá, dodáva. Supermarkety spoločnosti Labaš majú predajnú plochu 900 až 1 000 štvorcových metrov a doplnkové prevádzky.

Obchodné centrum Fresh Moldavská (2)Zdroj: Labaš

  • Tlačiť
  • 1