Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Londýne vznikne najväčšia zelená stena. Budova ročne pohltí tony emisií

14.12.2019, 06:00 | tba | © 2019 News and Media Holding

Britská architektonická kancelária sa rozhodla zlepšiť kvalitu vzduchu v srdci Londýna. Predstavili budovu, ktorej fasáda bude celá obsypaná zeleňou. Tá bude zachytávať nebezpečné prachové častice a niekoľko ton oxidu uhličitého ročne.

  • Tlačiť
  • 13

Architektonická kancelária Sheppard Robson predstavila svoj zelený projekt. Budova s názvom Citiscape House na svojej fasáde ponesie viac ako 400-tisíc rastlín a zrejme tak vznikne najväčšia zelená stena v Európe.

Citiscape HouseZdroj: Sheppard Robson

Budova sa bude nachádzať priamo v srdci Londýna v oblasti s veľkou premávkou. Práve to bol impulz pre architektov, ako môže zastavané prostredie riešiť problémy znečistenia ovzdušia. Budova by mala ročne pohltiť až osem ton oxidu uhličitého a zároveň vyrobiť šesť ton kyslíka ročne.  

Neprehliadnite

„Na mieste, ktoré je také významné, existovala skutočná snaha o to, ako využiť nové trendy a vyrovnať sa s niektorými najnaliehavejšími problémami životného prostredia v Londýne vrátane kvality ovzdušia, hluku a znečistenia prachom,“ povedal Dan Burr, partner spoločnosti Sheppard Robson.

Citiscape HouseZdroj: Sheppard Robson

V jedenásť poschodovej budove, kde sa efektívne vysadia rastliny medzi oknami, budú kancelárske priestory, luxusný hotel, coworkingové pristory, reštaurácia či wellness. „Domnievali sme sa, že namiesto izolovaného kúska zelene, bude mať väčší vplyv na lokálne životné prostredie tento integrovaný zámer,“ dodal architekt. 

  • Tlačiť
  • 13