Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Novom Meste nad Váhom pribudla hala, nájomca je z oblasti automotive

23.09.2019, 11:01 | vp | © 2019 News and Media Holding

Developer CTP dokončil výstavbu výrobnej haly v Novom Meste nad Váhom, ktorú staval od minuloročného októbra. Projekt nadväzuje na existujúcu priemyselnú zástavbu v miestnom priemyselnom parku.

  • Tlačiť
  • 0

Novú budovu dokončil CTP počas leta. Pôvodný objekt s rozlohou približne 11-tisíc štvorcových metrov bol rozšírený o ďalších približne 4-tisíc štvorcových metrov.

Jediný nájomca budovy bude firma TRW Automotive. Tá má v hale, na ktorú je dostavba priamo napojená, už existujúcu výrobu automobilových brzdových systémov a riadiace bezpečnostné systémy.

Výroba posilňovačov

Spoločnosť už teraz zamestnáva približne 600 ľudí. V nových priestoroch plánuje vyrábať elektronické posilňovače riadenia pre osobné automobily.

Neprehliadnite

„V súčasnosti prechádza automobilový priemysel náročným obdobím. Technologické zmeny, zmeny v systémoch dopravy a spotrebiteľskom správaní spolu s potrebou reagovať na ekologické výzvy nútia jednotlivé spoločnosti investovať v enormnom rozsahu,“ hovorí Milan Šesták, riaditeľ slovenskej pobočky TRW Automotive.

„Tieto štrukturálne zmeny sa v súčasnosti stretli s cyklickým poklesom dopytu a zvýšeným politickým napätím v súvislosti s nastavením globálnych obchodných vzťahov. Sme radi, že sa v tomto prostredí rastúcej neistoty podarilo nášmu závodu v Novom Meste rozšíriť priestory a v dlhodobom horizonte si upevniť si pozíciu,“ dopĺňa. 

Nová hala 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CTP, Nové Mesto nad Váhom, výrobná hala. TRW Automotive

Diskusia (0 reakcií)