Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Nových Zámkoch sa chystá menšie obchodné centrum

06.06.2014, 05:40 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Na juhu Nových Zámkov pri ulici S. H. Vajanského by mohlo do dvoch rokov vyrásť menšie obchodné centrum. Projekt spoločnosti Avalon Consulting obsahuje retail park, supermarket a predajňu nábytku Stihl.

  • Tlačiť
  • 0

Celkovo by obchodné centrum malo priniesť 3 400 štvorcových metrov predajnej plochy. Zhruba polovicu má zabrať niekoľko samostatných prevádzok retail parku. Ďalších 1 300 m2 je naplánovaných pre supermarket, ktorý má tvoriť s retailom jeden stavebný celok tvaru L.

Predajňa nábytku so skladom a servisným centrom bude samostatnou budovou s predajnou plochou 365 m2. Na parkovisku orientovanom do Vajanského ulice je naplánovaných 124 miest. Vjazdy sú naplánované z Vajanského aj Orgovánovej ulice.

Pozemok s rozlohou 5 150 štvorcových metrov odkúpila developerská, investičná a poradenská spoločnosť Avalon Consulting od mesta vlani vo verejnej súťaži za 50 eur za m2. Pôvodne ohlásila výstavbu Baumaxu.

Predaj pozemku vyvolal nesúhlas obyvateľov s likvidáciou zelene aj alternatívny projekt na mestský park od aktivistov.

Začiatok výstavby plánuje developer na marec budúceho roka. Trvať by mala osem mesiacov a obchodné centrum by sa mohlo otvárať na jar 2016. 

View Obchodné centrum Nové Zámky in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)