Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Petržalke stavajú novú obchodnú zónu, známe sú prvé značky

17.01.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

V Petržalke pribudnú nové nákupné plochy. So stavebnými prácami začal developer Cresco Group, ktorý chce už začiatkom jesene otvoriť brány komplexu Slnečnice Market. Ide o nákupnú zónu, ktorá je situovaná v rámci komplexu Slnečnice.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

Projekt Slnečnice predstavil slovenský developer Cresco Group ešte pred vypuknutím realitnej krízy. Na južnom okraji Petržalky naplánoval nové mesto, ktoré malo potenciál prichýliť asi 11-tisíc obyvateľov. Okrem klasických bytových domov či víl malo územie obsahovať aj občiansku vybavenosť. Okrem parkov aj nákupné plochy.

Kým budovanie rezidenčnej zložky odštartoval developer už v roku 2011, s retailovou časťou sa začalo až po piatich rokoch od spustenia celého projektu. Prvýkrát o nej developer hovoril ešte v priebehu roka 2015.

Podľa vtedajších informácií mali neďaleko kruhového objazdu spájajúceho Dolnozemskú a Panónsku ulicu vyrásť dva objekty poskytujúce 8 500 štvorcových metrov nákupnej plochy, ktorú malo obslúžiť 203 parkovacích miest. Na týchto plánoch sa nezmenilo nič a dnes sa už realizujú.

Slnečnice MarketZdroj: Cresco Group

Stavebné práce sa rozbehli na prelome októbra a novembra minulého roka. „Aktuálne sa realizuje hrubá stavba objektu. V rámci projektu sa realizovali náročné terénne úpravy, zahŕňajúce navýšenie terénu. Prebehla špeciálna pilotáž a aktuálne prebieha montáž skeletu objektu,“ hovorí pre TREND reality marketingová manažérka Cresco Group Saša Poliaková.

Kým pôvodne sa o projekte hovorilo ako o Sport & Retail Parku, dnes je jasné, že ponesie meno Slnečnice Market. Investor už ohlásil aj mená prvých nájomcov. „Podpísané zmluvy už máme so značkami Billa, Planeo Elektro, 101 Drogerie, Super ZOO a aktívne rokujeme s ďalšími,“ konštatuje S. Poliaková.

Na okraji Petržalky chcú vytvoriť zónu, ktorá dokáže obslúžiť základné potreby tamojších obyvateľov a poskytnúť im aj možnosť voľnočasového vyžitia. „Pripravujeme aj lekáreň a prevádzky spojené s voľnočasovými aktivitami, ktorých súčasťou by malo byť aj detské centrum, tanečná škola a pod., definitívne to však uzavreté ešte nie je,“ vysvetľuje marketingová manažérka.

Neprehliadnite

Prvých nakupujúcich by zóna mala privítať už začiatkom jesene. „Ak všetko pôjde podľa plánu, stavebné dokončenie predpokladáme v júli tohto roku, kolaudácia by mala prebehnúť v auguste a radi by sme otvorili do konca septembra,“ prezrádza S. Poliaková.

Slnečnice Market nie je jediná retailová zóna, ktorá je naplánovaná v Petržalke. Obdobný park má vyrásť aj pri Hypermarkete Tesco na Panónskej ceste. Aktuálne dostala stavebné povolenie prevádzka pobočky McDonald's.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

Tagy Nikto nie je dokonalý, TV Joj

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát