Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Petržalke stavajú novú obchodnú zónu, známe sú prvé značky

17.01.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

V Petržalke pribudnú nové nákupné plochy. So stavebnými prácami začal developer Cresco Group, ktorý chce už začiatkom jesene otvoriť brány komplexu Slnečnice Market. Ide o nákupnú zónu, ktorá je situovaná v rámci komplexu Slnečnice.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

Projekt Slnečnice predstavil slovenský developer Cresco Group ešte pred vypuknutím realitnej krízy. Na južnom okraji Petržalky naplánoval nové mesto, ktoré malo potenciál prichýliť asi 11-tisíc obyvateľov. Okrem klasických bytových domov či víl malo územie obsahovať aj občiansku vybavenosť. Okrem parkov aj nákupné plochy.

Kým budovanie rezidenčnej zložky odštartoval developer už v roku 2011, s retailovou časťou sa začalo až po piatich rokoch od spustenia celého projektu. Prvýkrát o nej developer hovoril ešte v priebehu roka 2015.

Podľa vtedajších informácií mali neďaleko kruhového objazdu spájajúceho Dolnozemskú a Panónsku ulicu vyrásť dva objekty poskytujúce 8 500 štvorcových metrov nákupnej plochy, ktorú malo obslúžiť 203 parkovacích miest. Na týchto plánoch sa nezmenilo nič a dnes sa už realizujú.

Slnečnice MarketZdroj: Cresco Group

Stavebné práce sa rozbehli na prelome októbra a novembra minulého roka. „Aktuálne sa realizuje hrubá stavba objektu. V rámci projektu sa realizovali náročné terénne úpravy, zahŕňajúce navýšenie terénu. Prebehla špeciálna pilotáž a aktuálne prebieha montáž skeletu objektu,“ hovorí pre TREND reality marketingová manažérka Cresco Group Saša Poliaková.

Kým pôvodne sa o projekte hovorilo ako o Sport & Retail Parku, dnes je jasné, že ponesie meno Slnečnice Market. Investor už ohlásil aj mená prvých nájomcov. „Podpísané zmluvy už máme so značkami Billa, Planeo Elektro, 101 Drogerie, Super ZOO a aktívne rokujeme s ďalšími,“ konštatuje S. Poliaková.

Na okraji Petržalky chcú vytvoriť zónu, ktorá dokáže obslúžiť základné potreby tamojších obyvateľov a poskytnúť im aj možnosť voľnočasového vyžitia. „Pripravujeme aj lekáreň a prevádzky spojené s voľnočasovými aktivitami, ktorých súčasťou by malo byť aj detské centrum, tanečná škola a pod., definitívne to však uzavreté ešte nie je,“ vysvetľuje marketingová manažérka.

Neprehliadnite

Prvých nakupujúcich by zóna mala privítať už začiatkom jesene. „Ak všetko pôjde podľa plánu, stavebné dokončenie predpokladáme v júli tohto roku, kolaudácia by mala prebehnúť v auguste a radi by sme otvorili do konca septembra,“ prezrádza S. Poliaková.

Slnečnice Market nie je jediná retailová zóna, ktorá je naplánovaná v Petržalke. Obdobný park má vyrásť aj pri Hypermarkete Tesco na Panónskej ceste. Aktuálne dostala stavebné povolenie prevádzka pobočky McDonald's.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

Tagy Cresco, Slnečnice

Realitná inzercia

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul.

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul. HERRYS exkluzívne ponúka na predaj 2i byt s balkónom v Podunajských Biskupiciach. Byt má výborne dispozičné riešenie a orientáciu na tichú stranu. 109 000 €

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji Využite skvelú ponuku zvýhodnených cien na prvých 25 bytov s kvalitným štandardom a pivničnou kobkou v cene. Zistite viac!

Pridať inzerát