Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prahe pribudne polyfunkčné centrum za dve miliardy

11.04.2007, 13:10 | mr | © 2007 News and Media Holding

Developer CPI postaví
v Letňanoch administratívne budovy aj štvorhviezdičkový hotel.

  • Tlačiť
  • 0

Developerská spoločnosť Czech Property Investments Group (CPI) chce na desaťhektárovom pozemku v deviatom pražskom obvode – Letňanoch postaviť veľké administratívno-obchodné centrum. Ako uvádza server Stavební forum, polyfunkčný projekt s názvom CPI Business & Office Park Klíčov má zahŕňať štvorhviezdičkový hotel Clarion so 125 izbami, šesť kancelárskych budov a sedem flexibilných administratívno-skladových objektov, tzv. „multi spaces“.

Celková prenajímateľná plocha bude predstavovať viac ako 75-tisíc štvorcových metrov. Nachádzať sa tu majú obchodné priestory, reštaurácie, služby a fitness. Hodnota investície má presiahnuť sumu dvoch miliárd českých korún. Výstavba bude prebiehať v dvoch etapách a dokončenie plánuje developer na roky 2010 až 2011. Architektonický návrh komplexu budov sa podľa servera inšpiroval prelomenou ľadovou kryhou, čo sa prejaví na priestorovom usporiadaní, ako i na vzhľade vonkajšej fasády objektov.

CPI_Group-Letnany_text.jpg

 

Business & Office Park Klíčov otvorí brány o štyri roky

Veľkou prednosťou nového centra bude jeho výhodná poloha. Priame napojenie na diaľnicu D8, D11, rýchlostnú komunikáciu R10, ako aj plánované predĺženie trasy metra C umožní ľahkú dostupnosť z centra hlavného mesta. Atraktivitu centra zvýrazní aj blízky veľtržný areál Letňany, či nákupná Galéria Fénix, ktorá sa má otvoriť na jar budúceho roku. V Letňanoch s a nachádza aj hypermarket Tesco a obchodná galéria okolo neho.

Letňanské centrum je už druhou rozsiahlou investičnou akciou, ktorú developerská skupina CPI ohlásila v ostatných dvoch týždňoch. Ako už eTREND informoval, podobný zámer má aj v Ústí nad Labem, kde chce vybudovať polyfunkčné centrum za pol miliardy korún. Spoločnosť CPI pôsobí aj na Slovensku. Jej aktuálnym projektom je výstavba apartmánov v Hrabove pri Ružomberku.

Vizualizácia - CPI

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)