Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Prešove otvárajú nákupné centrum Koral

21.12.2016, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2016 News and Media Holding

Prešov má nový retailový park. V stredu otvorilo brány Zábavno–obchodné centrum Koral, ktoré chce lákať najmä na trávenie voľného času. Rozšíri tak ponuku na sídlisku Sekčov, ktoré je počtom obyvateľov najväčším v meste. Majitelia centra už teraz avizujú, že k piatim prevádzkam pribudnú aj ďalšie.

  • Tlačiť
  • 0

O výstavbe nákupného centra v lokalite oproti dnešnému ZOC Max sa uvažovalo ešte pred krízou. Spoločnosť Euro Mall chcela na ploche asi 10-tisíc štvorcových metrov ponúknuť 11 obchodov s tým, že ponuku by dopĺňal aj McDonald's. Výstavba sa mala začať v rozmedzí rokov 2008 a 2009. Kým reťazec s rýchlym občerstvením prevádzku postavil, pôvodný koncept zostal len na papieri.

Pozemky medzitým zmenili majiteľa, keď ich získala spoločnosť OPP–Development, ktorá je personálne prepojená s firmou CBA SK. So stavebnými prácami začali v Prešove v máji tohto roka a otvorenie naplánovali na 21. december tohto roku. Stavbu zrealizovala vranovská spoločnosť Betpres a výška investície dosiahla niečo vyše 2,6 milióna eur.

Centrum má päť prevádzok: Supermarket CBA, Detské centrum Safari, reštauráciu, bowling a špeciálnu hráčsku atrakciu Laser Game, ktorá je najväčšia svojho druhu v kraji. Okrem toho ponuku dopĺňa bezdotyková autoumyváreň. „Cieľom bolo ponúknuť nielen obchodné možnosti, ale priniesť taký koncept, kde môžu ľudia stráviť aj voľný čas,“ vysvetľuje pre TREND Reality manažér centra Jozef Cup.

Neprehliadnite

Areál ponúka 300 miest na parkovanie. Ambíciou investora je lákať nielen obyvateľov krajského mesta. „Nachádzame sa na hlavnom cestnom ťahu a spádová lokalita je pomerne široká, preto chceme v našom zámere do budúcna ďalej  pokračovať,“ hovorí J. Cup a dodáva, že v pláne je aj organizovanie rôznych koncertov, trhov či podujatí.

Už teraz je jasné, že v ďalších rokoch sa ZOC Koral bude rozširovať. „V pláne sú ďalšie prevádzky po rozbehnutí prvej fázy projektu. V súčasnosti sa chceme zamerať na poskytovanie kvalitných služieb,“ vykresľuje J. Cup. Podľa jeho slov je cieľom odlíšiť sa od konkurencie a vytvoriť multifunkčné centrum.

Nákupné možnosti v Prešove sú spomedzi všetkých krajských miest najmenšie. Najbližšie mesiace to však majú zmeniť. Nákupné centrum Eperia s rozlohou 22-tisíc štvorcových metrov pripravuje developerská skupina J&T Real Estate. V pláne je aj výstavba obchodného centra Forum či retailového parku Solivaria.  

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CBA, retail park

Diskusia (0 reakcií)