Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Rajeckých Tepliciach otvorili päťhviezdičkovú časť hotela Aphrodite Palace

28.09.2015, 11:00 | ds | © 2015 News and Media Holding

V kúpeľoch Rajecké Teplice pri Žiline otvorili novú päťhviezdičkovú časť a eventovú sálu hotela Aphrodite Palace. Dvojročné práce nadväzujúce na vlani otvorený štvorhviezdičkový hotel stáli spoločnosť Slovenské liečebné kúpele (SLK) Rajecké Teplice investície vo výške 1,1 milióna eur.

  • Tlačiť
  • 2

Nový komplex vyrástol priamo v areáli hotela pri vonkajších bazénoch. Trojposchodová budova s výťahom ponúka ubytovanie v piatich priestranných apartmánoch s kapacitou dvanásť hostí. Návrh architektov Stanislava Smatanu a Pavla Mikoláša je inšpirovaný antickým obdobím.

„Na prácach sa podieľali slovenskí, českí ale i zahraniční dodávatelia. Okrem mramoru, ónyxu, zlata je hotel vyzdobený aj lustrami z českého krištáľu, sedacími súpravami z čalúnenej talianskej kože, interiér zdobia medené sochy z Thajska či hodiny z Talianska,“ opisuje viceprezident akciovej spoločnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

Päťhviezdičková časť je podľa neho určená pre hostí z rusky hovoriacich a arabských krajín, ktorí požadovali najvyšší štandard. Klienti z Ruska, Bieloruska, Ukrajiny, Líbye, Saudskej Arábie či Kuvajtu objavili kúpele vlani po otvorení prvej časti hotela.

Otvorená bola aj nová eventová hala Apolón, ktorá bude prednostne slúžiť na stravovanie kúpajúcich sa hostí v areáli vodného sveta. Mimo sezóny sa tu môžu konať spoločenské či firemné akcie. Kapacita je sto osôb, pri kinosedení 150 osôb. Náklady na tento priestor dosiahli zhruba pol milióna eur.

Aphrodite Palace - vstup do hotelaZdroj: SLK Rajecké Teplice

Päťhviezdičková časť spolu s vlani otvoreným štvorhviezdičkovým hotelom Aphrodite Palace zvýšili ubytovaciu kapacitu kúpeľov o viac ako dvesto miest a plochu pre poskytované služby o tritisíc štvorcových metrov. Pribudlo aj 50 pracovných miest.

Komplex vznikol dva roky trvajúcou komplexnou prestavbou bývalého hotela Veľká Fatra. SLK do nej investovali sedem miliónov eur z vlastných a úverových zdrojov. Skúšobná prevádzka sa začala minulý rok v apríli.

Akciovka Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice ešte predtým otvorila vodný svet s piatimi bazénmi a dvomi tureckými kúpeľmi a tri konferenčné miestnosti pre dvesto osôb. Pol milióna z trojmiliónovej investície využila z eurofondov.

Vlani zaznamenala spoločnosť vyše 25-tisíc hostí. ,,Počet klientov liečených cez slovenské zdravotné poisťovne sa medziročne zvýšil o 25 percent, cez cestovné kancelárie prišlo o 10 percent viac hostí a zaznamenali sme aj takmer 15-percentný nárast individuálnej klientely,“ hovorí Z. Miškolci.

Celkovo je v Kúpeľoch Rajecké Teplice vyše päťsto hotelových lôžok a zamestnávajú 250 ľudí. Liečia sa tu pohybové, nervové, dýchacie choroby a choroby z povolania. Kúpele boli na tomto mieste už od 14. storočia.

Aphrodite Palace - nová päťhviezdičková časť a vodný svetZdroj: SLK Rajecké Teplice

  • Tlačiť
  • 2