Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Ružinove chystajú parkovací dom

01.07.2014, 14:00 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Na Hraničnej ulici v bratislavskom Ružinove má do dvoch rokov pribudnúť tristo nových parkovacích miest. Spoločnosť BRS plánuje vo svojom administratívnom areáli vybudovať parkovací dom.

  • Tlačiť
  • 0

Stavbu majú tvoriť dve časti. Smerom do Hraničnej ulice má byť jednopodlažná časť so šiestimi samostatnými prevádzkami ako reštaurácia a ďalšie služby. Spolu majú ponúknuť plochu na prenájom 900 štvorcových metrov.

Priamo na ňu má smerom dovnútra areálu nadväzovať šesťpodlažný parkovací dom s 297 státiami. Päť ustupujúcich podlaží má byť krytých a šieste podlažie tvorí parkovanie na streche.

Spodné podlažie je učené pre parkovanie verejnosti. V parkovacom dome sa počíta s osobným výťahom, autoumyvárňou a zvažujú sa aj nabíjacie stanice pre elektromobily.

Investorom je majiteľ areálu, akciová spoločnosť BRS, ktorá sa zaoberá správou a prenájmom nehnuteľností a logistikou. Areál s rozlohou vyše 24-tisíc štvorcových metrov leží na rohu Hraničnej ulice a Mlynských nív.

Začiatok výstavby plánuje firma podľa zámeru predloženého štátnym orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie na marec – apríl budúceho roka a trvať by mala jeden rok. Predpokladané náklady dosahujú 2,7 milióna eur.

Parkovací dom na Hraničnej uliciZdroj: BRS

V areáli je teraz 224 parkovacích miest, 98 z nich ustúpi výstavbe parkovacieho domu. Búrať by sa mal aj objekt vrátnice.

Či budú obyvatelia okolia využívať parkovací dom, je otázne. V lokalite však hrozí zastavanie 72 parkovacích miest plánovaným bytovým domom, ku ktorému magistrát na jar vydal súhlasné záväzné stanovisko.

Nepáčilo sa to mestskej časti ani obyvateľom panelákov, ku ktorým bolo parkovisko v 70. rokoch postavené. Navyše je jedinou prístupovou cestou k rodinným domom na Hraničnej ulici.

Mestská časť Ružinov chce podporovať výstavbu hromadných garáží. V marci poslanci schválili koncepciu hromadného parkovania. Uvádzajú v nej lokality, kde by sa mali stavať parkovacie domy či podzemné garáže. Kto ich bude stavať, nie je jasné, investori však vďaka nej získali návod.

View Parkovací dom na Hraničnej ulici in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)