Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Ružinove pripravujú parkovací dom aj revitalizáciu námestia

15.02.2017, 05:01 | tv | © 2017 News and Media Holding

V Ružinove sa pripravuje nový parkovací dom. V bratislavskej mestskej časti chce stavať spoločnosť Elite Holding, ktorá plánuje aj zrevitalizovať námestie na Ulici Ivana Horvátha. Jej zámer už posudzujú úrady.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Projekt pripravuje na území, ktoré je zo severnej strany vymedzené objektom 4in, z juhu ohraničené Exnárovou ulicou, z východnej strany panelovým domom a zo západnej strany objektom predajne a Ulicou Ivana Horvátha, ktorá spája gymnázium a Ružinovskú ulicu. Na pozemku sa dnes nachádza fontána a spevnená plocha, ktorá slúži na parkovanie.

„Celkový dojem z námestia je zlý, je nevyhovujúce a nefunkčné. Námestie nespĺňa funkciu zhromaždovaciu ani oddychovú, ale v mieste, ktoré má slúžiť na oddych obyvateľov, sú na poškodených spevnených i nespevnených plochách okolo zanedbanej fontány chaoticky zaparkované automobily,“ píše v zámere investor, ktorý je zároveň aj majiteľom dotknutých pozemkov.

Neprehliadnite

Na pozemku s rozlohou 2 737 štvorcových metrov chce investorská firma postaviť dvojpodlažnú podzemnú garáž s parkovacou plochou 4 148 štvorcových metrov, na ktorej bude 149 parkovacích stojísk. Vstup do garáží by mal byť situovaný v juhovýchodnom rohu námestia.

Na streche garáží ma vzniknúť nové námestie, dominantou má byť fontána, ktorá je tam aj dnes. „Existujúca plastika fontány „Vodný kvet“ sa zachová a použije sa v novej nádrži fontány,“ naznačuje investor, ktorý navrhuje vodnú atrakciu osvetliť LED technológiou.

Projekt parkovacích garážov a revitalizácie námestiaZdroj: EIA/Elite Holding

Investor počíta aj s celkovou úpravou námestia. „Okolo fontány sú navrhnuté spevnené plochy a plochy zelene. V časti námestia sa uvažuje s detským ihriskom,“ píše investor. Okrem nich sú v pláne aj nové lavičky či fitnes prvky.

Projekt počíta s rozpočtom na úrovni jedného milióna eur a investor predbežne predpokladá, že so stavebnými prácami by sa mohlo začať už na jar. Prevádzka celého objektu by sa mala spustiť pred letom 2018. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Tagy parkovací dom

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát