Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Ružinove pripravujú parkovací dom aj revitalizáciu námestia

15.02.2017 | tv | © 2017 News and Media Holding

V Ružinove sa pripravuje nový parkovací dom. V bratislavskej mestskej časti chce stavať spoločnosť Elite Holding, ktorá plánuje aj zrevitalizovať námestie na Ulici Ivana Horvátha. Jej zámer už posudzujú úrady.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Projekt pripravuje na území, ktoré je zo severnej strany vymedzené objektom 4in, z juhu ohraničené Exnárovou ulicou, z východnej strany panelovým domom a zo západnej strany objektom predajne a Ulicou Ivana Horvátha, ktorá spája gymnázium a Ružinovskú ulicu. Na pozemku sa dnes nachádza fontána a spevnená plocha, ktorá slúži na parkovanie.

„Celkový dojem z námestia je zlý, je nevyhovujúce a nefunkčné. Námestie nespĺňa funkciu zhromaždovaciu ani oddychovú, ale v mieste, ktoré má slúžiť na oddych obyvateľov, sú na poškodených spevnených i nespevnených plochách okolo zanedbanej fontány chaoticky zaparkované automobily,“ píše v zámere investor, ktorý je zároveň aj majiteľom dotknutých pozemkov.

Neprehliadnite

Na pozemku s rozlohou 2 737 štvorcových metrov chce investorská firma postaviť dvojpodlažnú podzemnú garáž s parkovacou plochou 4 148 štvorcových metrov, na ktorej bude 149 parkovacích stojísk. Vstup do garáží by mal byť situovaný v juhovýchodnom rohu námestia.

Na streche garáží ma vzniknúť nové námestie, dominantou má byť fontána, ktorá je tam aj dnes. „Existujúca plastika fontány „Vodný kvet“ sa zachová a použije sa v novej nádrži fontány,“ naznačuje investor, ktorý navrhuje vodnú atrakciu osvetliť LED technológiou.

Projekt parkovacích garážov a revitalizácie námestiaZdroj: EIA/Elite Holding

Investor počíta aj s celkovou úpravou námestia. „Okolo fontány sú navrhnuté spevnené plochy a plochy zelene. V časti námestia sa uvažuje s detským ihriskom,“ píše investor. Okrem nich sú v pláne aj nové lavičky či fitnes prvky.

Projekt počíta s rozpočtom na úrovni jedného milióna eur a investor predbežne predpokladá, že so stavebnými prácami by sa mohlo začať už na jar. Prevádzka celého objektu by sa mala spustiť pred letom 2018. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Tagy parkovací dom

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 98 160 EUR

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

REB.sk predaj 2,5 izbový byt, Dunajská ul,

REB.sk predaj 2,5 izbový byt, Dunajská ul, REB.SK exkluzívne Ponúkame na predaj nadštandardný 2,5 izbový, Dunajská ulica, Staré mesto Byt má úžitkovú plochu 95,20 m2 + terasa o výmere 14,65 m2.

Pridať inzerát