Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Ružinove pripravujú parkovací dom aj revitalizáciu námestia

15.02.2017 | tv | © 2017 News and Media Holding

V Ružinove sa pripravuje nový parkovací dom. V bratislavskej mestskej časti chce stavať spoločnosť Elite Holding, ktorá plánuje aj zrevitalizovať námestie na Ulici Ivana Horvátha. Jej zámer už posudzujú úrady.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 4

Projekt pripravuje na území, ktoré je zo severnej strany vymedzené objektom 4in, z juhu ohraničené Exnárovou ulicou, z východnej strany panelovým domom a zo západnej strany objektom predajne a Ulicou Ivana Horvátha, ktorá spája gymnázium a Ružinovskú ulicu. Na pozemku sa dnes nachádza fontána a spevnená plocha, ktorá slúži na parkovanie.

„Celkový dojem z námestia je zlý, je nevyhovujúce a nefunkčné. Námestie nespĺňa funkciu zhromaždovaciu ani oddychovú, ale v mieste, ktoré má slúžiť na oddych obyvateľov, sú na poškodených spevnených i nespevnených plochách okolo zanedbanej fontány chaoticky zaparkované automobily,“ píše v zámere investor, ktorý je zároveň aj majiteľom dotknutých pozemkov.

Neprehliadnite

Na pozemku s rozlohou 2 737 štvorcových metrov chce investorská firma postaviť dvojpodlažnú podzemnú garáž s parkovacou plochou 4 148 štvorcových metrov, na ktorej bude 149 parkovacích stojísk. Vstup do garáží by mal byť situovaný v juhovýchodnom rohu námestia.

Na streche garáží ma vzniknúť nové námestie, dominantou má byť fontána, ktorá je tam aj dnes. „Existujúca plastika fontány „Vodný kvet“ sa zachová a použije sa v novej nádrži fontány,“ naznačuje investor, ktorý navrhuje vodnú atrakciu osvetliť LED technológiou.

Projekt parkovacích garážov a revitalizácie námestiaZdroj: EIA/Elite Holding

Investor počíta aj s celkovou úpravou námestia. „Okolo fontány sú navrhnuté spevnené plochy a plochy zelene. V časti námestia sa uvažuje s detským ihriskom,“ píše investor. Okrem nich sú v pláne aj nové lavičky či fitnes prvky.

Projekt počíta s rozpočtom na úrovni jedného milióna eur a investor predbežne predpokladá, že so stavebnými prácami by sa mohlo začať už na jar. Prevádzka celého objektu by sa mala spustiť pred letom 2018. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 4

Tagy parkovací dom

Realitná inzercia

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III 2. etapa projektu NOBELOVA je na viac ako 90% vypredaná! Byty sú vybavené v štandarde s možnosťou kúpy park. státia.

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 806 m2 a 181 350 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Pridať inzerát