Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Slnečniciach pribudne aj menšie nákupné centrum. Najmä pre zábavu

04.05.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Nie je všetkým nákupným centrám v Bratislave koniec. Ďalšie menšie plochy zamerané najmä na najbližšie okolie i pribúdajúcich nových obyvateľov, pribudnú v rámci budovanej lokality Slnečnice na juhu Petržalky. Projekt má priniesť viac zábavných a voľnočasových funkcií, nemá ísť len o obchody.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Slnečnice

Retail Park Slnečnice, ako developerská spoločnosť Cresco inzeruje na bilbordoch v lokalite, prinesie 8 500 m2 obchodných plôch. Zástupcovia firmy zatiaľ nehovoria o konkrétnych nájomcoch, počíta sa však s klasickým mixom v podobe potravín či drogérie.

„Plánujeme viac investovať do architektúry aj vyhotovenia fasády,“ pre TREND Reality približuje Ján Krnáč, podpredseda predstavenstva Cresco Group. Podľa neho sa centrum sústredí najmä na zábavnú funkciu s priamym prepojením do plánovaného parku v susednej štvrti a ihrísk.

Projekt má vyrásť na okraji zóny Mesto neďaleko budúceho kruhového objazdu spájajúceho Dolnozemskú a Panónsku ulicu. Pôjde o dva objekty s celkovo 203 parkovacími miestami. „Prebieha územné konanie, od získania potrebných povolení potom závisí štart výstavby. Otvoriť plánujeme pred Vianocami 2016,“ dodáva J. Krnáč.

Retail Park má byť priamo spätý so Slnečnicami, kde môže v nasledujúcich rokoch vyrásť dokopy 6- až 7-tisíc bytov v dvoch zónach – Mesto a Viladomy. Centrum pravdepodobne stiahne nakupujúcich z iných petržalských obchodných stredísk. Poloha je výhodná aj pre prichádzajúcich z južnej časti mesta, Rusoviec či Jaroviec.

Územný plán metropoly i štúdie developerov počítajú aj s ďalším veľkým obchodným centrom neďaleko, na konečnej zastávke plánovanej petržalskej električky pod nadjazdom na Panónskej. Ide ale o územie susedného írskeho investora Avestus, kde nie sú známe žiadne bližšie plány a termíny.

Slnečnice rozdelené do dvoch zón sa skladajú z častí Viladomy a Mesto. Viladomy je obytný komplex väčších bytov lepšieho štandardu v komornejších bytovkách a radových rodinných domoch ďalej od centra mesta. Zóna Mesto vyrastá v susedstve sídliska a ponúkne typicky mestské bývanie spolu so spomínaným Retail Parkom.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Slnečnice