Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Sofii bude nová superštvrť Europe Park

14.03.2007, 13:01 | Martin Rojko | © 2007 News and Media Holding

Za pol miliardy eur
360-tisíc m2 kancelárií, obchodov, bytov
a zábavy.

  • Tlačiť
  • 0

V hlavnom meste Bulharska vznikne nová mestská štvrť s názvom Europe Park. Jej výstavbu pripravujú v rámci spoločného podniku bulharský Advance Properties Ltd. a nemecký ECE Projektmanagement.

Ako uvádza tlačová správa spoločnosti ECE, domáca firma patrí medzi najväčších realitných hráčov v krajine. ECE je významná spoločnosť na európskej úrovni v oblasti developovania a spravovania obchodných centier, ktoré sa nachádzajú v centrách miest.

Europe Park vyrastie na pozemku bývalého priemyselného areálu v strede Sofie. Nová polyfunkčná štvrť bude zahŕňať obchody, kancelárie, apartmány, hotel, kiná a iné zábavné zariadenia. Celková hodnota investície by mala predstavovať približne 500 miliónov eur (17 miliárd korún).

europeparksofia_popisky_text.jpg

 

Dominantou Europe Parku bude 40-poschodová kancelárska veža

V prvej fáze projektu, ktorá je naplánovaná na jeseň tohto roka developer postaví obchodné centrum s približne 70-tisíc m2 a 40-poschodovú kancelársku vežu, poskytujúcu zhruba 40-tisíc m2 administratívnych priestorov. S výškou viac ako 150 m sa stane najvyššou budovou v krajine a symbolom hlavného mesta. Súčasťou komplexu bude tiež tritisíc parkovacích miest.

V druhej fáze projektu developer vybuduje bytové apartmány, ďalšie administratívne priestory, hotel a zábavné objekty o celkovej výmere zhruba 250-tisíc m2.

“Veľmi nás to teší a sme pyšní na skutočnosť, že Europe Park bude náš druhý veľký projekt v Sofii,” hovorí vo zverejnenom vyhlásení šéf ECE Alexander Otto. “Bulharsko predstavuje prudko sa rozvíjajúci trh a my prispievame k jeho pozitívnemu rozvoju. V nasledujúcich rokoch tu preinvestujeme okolo 500 miliónov eur.”

Investičná skupina Advance Properties bola založená čisto bulharským kapitálom v roku 2003. Spoločnosť vlastní strategické podiely v niekoľkých firmách v oblasti nehnuteľností, ako aj v odvetviach strojárstva, farmaceutiky a iných.

Hamburgská skupina ECE sa zaoberá developovaním, plánovaním, prenájmom a spravovaním veľkých obchodných centier od roku 1965. V tejto oblasti patrí k lídrom na európskom trhu, keď momentálne spravuje 90 takýchto nehnuteľností. Nachádzajú sa najmä v Nemecku, Poľsku, Maďarsku, Turecku, Grécku, Českej republike, Rakúsku a Katare. Predajne s celkovou plochou 2,7 miliónov m2 vytvorili v týchto krajinách minulý rok zisk z predaja v objeme 10,4 miliardy eur (354 mld. korún). Ďalších 22 centier je vo fáze plánovania a výstavby.

Vizualizácia -  Europe Real Estate

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)