Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Tatrách plánujú nové rekreačné a relaxačné centrum

25.10.2018, 14:01 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Voľnočasové prevádzky v rámci tatranského cestovného ruchu by malo doplniť nové rekreačné a relaxačné centrum. Jeho výstavbu naplánoval súkromný investor v obci Veľká Lomnica a prostriedky naň čerpá aj z eurofondov. Nachádzať sa má len šesť kilometrov od Aquacity Poprad.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

eurofondy

Nové rekreačné centrum chce stavať vo Veľkej Lomnici spoločnosť Bio-plus, ktorá sa zaoberá výrobou olejov, ale aj prevádzkovaním daňového skladu a čerpacích staníc.

Práve pozemok okolo svojej čerpačky na ceste z Popradu do Veľkej Lomnice chce firma využiť na výstavbu centra. V prípade projektu je aj investorom.

Projektová dokumentácia centra je ešte z roku 2015, no pôvodné plánované zámery investora sa časovo posunuli. Aktuálne je však už projekt bližšie k realizácii – získal územné rozhodnutie a čaká na stavebné.

Bio-plus zároveň realizoval verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác, ktorého sa zúčastnili dvaja uchádzači. Uspela v ňom košická spoločnosť MBL, ktorá má centrum postaviť za 1,213 milióna eur bez DPH.

Projekt sa uchádzal aj o spolufinancovanie z eurofondov v rámci programu rozvoja vidieka na roky 2014 – 2020. So žiadosťou uspel ako investícia spojená s vidieckym cestovným ruchom. Pôdohospodárska platobná agentúra tak spoločnosti uhradí 55 percent oprávnených výdavkov a projekt podporila sumou takmer 696-tisíc eur.

Na druhom podlaží počítajú s izbami

V rozpise výdavkov spoločnosť uvádza najvyššiu investíciu na samotný objekt centra (1,16 milióna), pozemok má hodnotu 41 200 eur, stroje a zariadenia kuchyne 58 813 eur a šesť virtuálnych cyklotrenažérov stojí 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy eurofondy