Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Trnave pripravujú obchodné centrum Island, ukázalo prvé vizualizácie

30.04.2018, 05:09 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Nákupné možnosti v Trnave sa opäť rozšíria. Nové obchodné centrum chce stavať spoločnosť Island. Súčasťou retailového parku majú byť okrem obchodných prevádzok aj nové kancelárske a skladové priestory.

  • Tlačiť
  • 1

Nové centrum s pracovným názvom OC Island má vyrásť na južnom okraji Trnavy. Areál, v ktorom má komplex stáť, je zo severu ohraničený Mikovíniho ulicou a kruhovým objazdom, z juhu a východu zase ornou pôdou. Pozemok s rozlohou vyše 30-tisíc štvorcových metrov je nezastavaný a aktuálne vedený ako orná pôda.

Kancelárie aj obchody

Obchodno-administratívne centrum má pozostávať zo štyroch samostatne stojacich stavieb administratívy s obchodnou vybavenosťou, dvoch hál určených pre retailový predaj a administratívnej budovy so skladovou halou.

Pozemky, na ktorých má vyrásť projekt OC IslandZdroj: EIA/Island

Prvým objektom má byť administratívna budova s obchodnou vybavenosťou. Objekt má mať päť nadzemných a jednou ustúpené podlažie. Celkovo má vytvoriť úžitkovú plochu 8 451 štvorcových metrov. Investor predpokladá, že v budove vznikne 32 administratívnych priestorov pre 168 zamestnancov.

Známe mená

Prvá budova určená pre obchodné prevádzky má vytvoriť úžitkovú plochu 4 120 štvorcových metrov. Investor predpokladá, že v nej môže byť situovaných desať obchodných prevádzok. Ďalšia budova má vytvoriť úžitkovú plochu 2 250 štvorcových metrov, keď v nej môžu sídliť štyri prevádzky.

Neprehliadnite

Administratíva so skladovou halou má vytvoriť 2 307 štvorcových metrov úžitkovej plochy. Predbežne by v nej malo byť 14 administratívnych prevádzok. Komplex by mali obsluhovať parkoviská s celkovou kapacitou 200 parkovacích miest. Ďalších 72 stojísk by mala vytvoriť podzemná garáž.

So stavebnými prácami by v Trnave chceli začať v júni budúceho roka. Komplex má byť hotový ov apríli 2020. Celkové náklady vyčíslil investor na 6,5 milióna eur.

Za projektom stojí spoločnosť Island s rovnakým vlastníkom ako developerská firma Ismont, ktorá má s realitnými projektmi bohaté skúsenosti. Hneď oproti pripravovanému projektu realizuje rezidenčný projekt Miko. Okrem neho stojí aj za projektmi ako Noemis, Lilum či Green Village.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Island, retail park, Trnava