Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Žiari otvorili zrekonštruované Luna Centrum

30.10.2013, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Miestny podnikateľ obnovil hotel a vybudoval aj nové obchody

  • Tlačiť
  • 0

V Žiari nad Hronom otvorili nové obchodné, kancelárske aj kongresové priestory. Podnikateľ Rastislav Kubáň, ktorý je aj šéfom miestnej nemocnice, zrekonštruoval svoj hotel Luna a premenil ho na polyfunkčné centrum.

Projekt v centre mesta blízko Námestia Matice Slovenskej získal meno Luna Centrum a priniesol obchody, administratívu, ubytovanie a gastronómiu na celkovej ploche 5 500 m2. K tomu patrí aj 36 obnovených izieb v šesťpodlažnom hoteli.

Na ploche tisíc štvorcov vznikla aj reštaurácia, kaviareň a kongresové priestory. Časť hotela a zázemia ustúpila práve obchodom v podobe supermarketu CBA, drogérie, textilu, elektro a kvetinárstvu. Začiatkom budúceho roka má pribudnúť lekáreň.

Projekt so stovkou parkovacích miest otvorili len minulý týždeň po viac než rok trvajúcej rekonštrukcii. Za prestavbou stojí spoločnosť FSC, s.r.o., ktorej konateľ je riaditeľom Všeobecnej nemocnice v Žiari nad Hronom.

Luna Centrum Žiar nad Hronom (1)Zdroj: Luna Centrum

Prestavby starších objektov, spravidla vo výborných lokalitách, hýbu momentálne trhom obchodných centier. Možno to vidieť napríklad na formáte Kocka od majiteľa a prevádzkovateľa supermarketov CBA, ale aj z aktivít firiem ako Dituria či Global Rent.

Jedna z najväčších rekonštrukcií tohto typu sa chystá v Poprade, kde chce holandský developer Multi prebudovať niekdajší Prior na moderné obchodné centrum. Prestavba sa však už niekoľko rokov odkladá, a napriek avizovanému skorému štartu tento rok sa ešte nezačala.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)