Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vedľa košickej Steel Arény chcú búrať, vyrastie Business centrum Košice III

01.03.2016, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

V Košiciach sa chystá výstavba polyfunkčného komplexu do maximálnej výšky trinásť podlaží. Developerská spoločnosť CTR Group pôvodom z Prahy predstavila zámer postaviť vedľa košického štadióna Steel Arena projekt nazvaný Business centrum Košice III.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CTR group

Vyrásť má na pozemku v ohraničení Štúrovej a Žižkovej ulice, kde v súčasnosti stojí starší jednopodlažný objekt občianskej vybavenosti s menšími prevádzkami. Developer ho plánuje podľa dokumentov predložených štátnym orgánom pred začatím výstavby asanovať.

Namiesto toho plánuje výstavbu objektu, ktorý bude terasovito stúpať v smere k oproti stojacemu Business Center I a II. Celková podlahová plocha má dosiahnuť 38-tisíc m2 a zahŕňať obchodné priestory na prízemí na približne 3 200 m2 úžitkovej plochy a kancelárie na 4 200 štvorcoch. Okrem toho aj hotel.

Business Center Košice IIIZdroj: CTR Group

Jednou z hlavných funkcií komplexu bude bývanie, developer tu naplánoval 140 bytov s jednou až štyrmi izbami. Parkovanie má byť zabezpečené v podzemí a čiastočne i nad zemou, počíta sa so vznikom 490 parkovacích miest, čo zahŕňa aj štyridsiatku vonkajších stojísk.

Samotný objekt so pôdorysom v tvare písmena U bude mať trojpodlažnú podnož, z ktorej dve poschodia vytvoria práve parkovacie garáže. Na streche podnože sa počíta so zeleným vnútroareálovým parkom prístupným dvoma schodišťami aj pre okolie.

Business Center Košice III - súčasný stavZdroj: CTR Group

Investor v tejto chvíli odhaduje štart výstavby na budúci rok s dokončením v roku 2019 pri predpokladaných nákladoch vo výške 28 miliónov eur. Ide však o rané štádium príprav, takže odhadované termíny i výšku investície ešte treba brať ako predčasné.

Pre CTR Group pôjde o tretí košický projekt, keďže postavila aj Business Center Košice I a II. Okrem toho firma nedávno spustila predaj bytov v Rezidencii pri Radnici blízko centra. V januári získala stavebné povolenie, projekt na Strojárenskej ulici má priniesť 272 bytov i občiansku vybavenosť.

Česká spoločnosť má v portfóliu projekty aj v Bratislave, Prahe, Drážďanoch či Regensburgu. Realitnému developmentu sa venuje od roku 1991.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CTR group

Diskusia (0 reakcií)