Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vedľa kúpeľov v Rajeckých Tepliciach chcú postaviť štvorhviezdičkový hotel

17.09.2019, 05:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

V Rajeckých Tepliciach by mal v dohľadnej dobe pribudnúť ďalší štvorhviezdičkový hotel. Vyrásť má neďaleko kúpeľov Spa Aphrodite. Plány investora hovoria o ubytovacom zariadení so 149 izbami, 12 apartmánmi, kongresovou sálou, wellness a fitnes priestormi aj reštauráciou.

  • Tlačiť
  • 8

Zámer sa týka v súčasnosti nezastaveného, mierne svahovitého pozemku s rozlohou vyše 11-tisíc štvorcových metrov.

Parcela sa nachádza vedľa penziónu Altan v bezprostrednej blízkosti Rajeckej cesty, ktorá vedie aj k priľahlému kúpeľnému areálu Spa Aphrodite.

Investor píše o tom, že výstavbu by chcel odštartovať už v apríli 2020 a trvať by mala tri roky. Predpoklad je, že prevádzka by mohla odštartovať v decembri 2023.

V antickom štýle

Objekt hotela počíta so štyrmi nadzemnými a dvomi podzemnými podlažiami. Po dokončení poskytne ubytovanie v 149 izbách a 12 apartmánoch.

„Riešený objekt je navrhovaný v antickom slohovom štýle. Využíva vo veľkom ornamenty a prepracované detaily,“ približuje investor v zámere.

„Koncepcia hotela vychádza z lokalitného programu investora, spájajúceho hotelovú prevádzku s polyfunkčným priestorom s možnosťou organizácie kongresových podujatí. Koncepcia hotela jasne vyjadruje vnútorné funkcie aj navonok – ubytovacia časť sa javí ako dominantná,“ píše sa tiež v dokumentácii.

Nový hotel v Rajeckých Tepliciach (južný pohľad)Zdroj: EIA / FP House

V oboch podzemných podlažiach sa bude nachádzať wellness spolu s garážovým parkoviskom s kapacitou 230 miest. V druhom podzemnom podlaží je plánované aj umiestnenie administratívy hotela. V prvom podzemnom podlaží je fitnescentrum a vodný svet, ktorý tu má samostatnú recepciu.

Na prízemí sa počíta s recepciou, vstupnou halou,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Rajecké Teplice, Spa Aphrodite