Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vedľa Manhattanu má vyrásť 9-podlažná bytovka

13.01.2015, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Na rohu rušnej bratislavskej križovatky má vyrásť nová výstavba. Servis Hyundai na Pionierskej ulici hneď vedľa obytného vežiaka Manhattan podľa dokumentov predložených štátnym orgánom nahradí polyfunkčný objekt s najviac deviatimi podlažiami. Navrhovateľom výstavby je Junis Development, s.r.o.

  • Tlačiť
  • 1

Plány hovoria o dvojpodlažnej podnoži, v ktorej budú obchodné a administratívne priestory. Z nej majú vyrásť dva obytné bloky, jeden do výšky piatich, druhý do deviatich podlaží. Medzi nimi plánuje investor vybudovať zelenú strechu slúžiacu pre obyvateľov domov.

Počíta sa s 50 bytmi a plochou administratívy vyše 3 700 m2. K tomu vznikne 141 parkovacích miest, väčšina v dvoch podzemných podlažiach so vstupom z bočnej Blatnickej ulice, časť státí bude na povrchu. Investor má na Pioniersku pridať odbáčací pruh doprava v smere na Račiansku a zjednosmerniť bočné ulice.

Termín štartu je zatiaľ stanovený na jar 2016 s dokončením o dva roky neskôr. Spolu s predpokladanými nákladmi vo výške 8,3 milióna eur však ide o predbežné odhady, ktoré ešte nemožno brať záväzne.

Plánovaná výstavba sa týka len existujúceho autoservisu a predajne Autopolis. Parcely pod týmto objektom patria spoločnosti Allwa, s.r.o., personálne prepojenej na investora. Susedné objekty pozdĺžne k Pionierskej, kde je napríklad aj železiarstvo už patria iným firmám. Nový projekt by tak vyčnieval spomedzi existujúcich objektov, podobne ako susedný Manhattan.

Menšia výstavba obchodných plôch sa chystá aj hneď vedľa. Namiesto osemdesiatročného rodinného domčeka má vyrásť dvojpodlažný objekt s 318 m2 obchodných priestorov a dvanástimi parkovacími miestami.

Spoločnosť Junis Development spoluinvestorsky stojí za projektom Ružinovská 44, čo je rezidenčná novostavba na Ružinovskej ulici pri obratisku električiek, ktorá priniesla 86 bytov a 24 apartmánov. Skolaudovali ju pred pár mesiacmi, dnes je voľných niekoľko bytov.

  • Tlačiť
  • 1