Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Veže Polusu sa zapĺňajú, zmenami prejde aj obchodné centrum

23.09.2015, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Po odchode Telekomu aj IBM z oboch kancelárskych veží obchodného centra Polus v bratislavskom Novom Meste táto lokalita trochu utíchla. Budovy ostali poloprázdne, neskôr sa developerská spoločnosť Immofinanz rozhodla pre rekonštrukciu. Dnes sa postupne zapĺňajú nájomníkmi.

  • Tlačiť
  • 4

Prvá veža je prenajatá z viac než polovice, nedávno pribudla spoločnosť Topvar zo skupiny SABMiller, ktorá obsadí tisíc štvorcových metrov. Dokopy rovnakú plochu zaberú firmy Greco a Avon, menších, niečo viac než 200 m2 si zasa prenajala spoločnosť Daren&Curtis.

V druhej veži pribudol zatiaľ najväčší nájomník, ktorý podpísal zmluvu na 3-tisíc m2. Immofinanz jeho meno neuvádza, pôjde o prvú firmu po rekonštrukcii vežiaku. Doteraz tu sídlilo niekoľko spoločností, no všetky boli ešte v pôvodných priestoroch. Noví nájomníci podpísaní počas posledných dvoch mesiacov tak v budove obsadia dokopy 5-tisíc m2.

Budovy majú po rekonštrukcii spustenej na jar tohto roka s plánovaným dokončením na jeseň dosahovať áčkový štandard rovnako ako predtým, firma modernizuje spoločné priestory, najmä recepcie a kabíny výťahov. Menia sa aj technológie, jednou z nich sú nové chladiče pre obe veže.

Veža Polusu umiestnená bližšie smerom do centra bola postavená ako prvá a ponúka 17-tisíc m2 plôch, druhá pridala ďalších 22-tisíc. V pláne bola aj tretia veža, kde sa uvažovalo s kanceláriami i bytmi.

Na tohtoročnej TREND konferencii Reality a development však Philipp Gansch, Development Manager CZ/SK z Immofinanzu konštatoval: "Máme pripravený aj pozemok na tretiu vežu, ale aktuálne sa sústredíme na to, čo máme, v blízkej budúcnosti nebudeme žiadať o stavebné povolenie."

Developer pridáva aj jednu oficiálnu zmienku o obchodnom centre Polus: "Po ukončení rekonštrukcie sa zameriame na samotné nákupné centrum. Návštevníci sa tak môžu tešiť na pripravované zmeny." O podrobnostiach zatiaľ nehovorí, obchodné stredisko prešlo rekonštrukciou v roku 2009.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Immofinanz, Polus