Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Višňovského aréna v bratislavskej Rači získala stavebné povolenie

06.07.2018, 11:03 | TASR

Investorovi LBG aréna, ktorý chce v bratislavskej Rači vybudovať nový športový areál, vydali stavebné povolenie. Informoval o tom račiansky starosta Peter Pilinský na sociálnej sieti s tým, že stavebné povolenie podpísal. Spoluautorom a investorom projektu je aj bývalý slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský.

  • Tlačiť
  • 3

„Tím LBG aréna po štyroch rokoch náročného procesu splnil všetky podmienky na vydanie stavebného povolenia. Verím, že športový komplex, ktorému týmto dáva Rača zelenú, zlepší život v našej obci,“ hovorí P. Pilinský. Projekt je podľa neho schválený tak, aby ostala zachovaná funkčnosť BMX dráhy.

„Azda nie som priveľký optimista, ak dúfam, že ak niekto chcel autorom tohto - na bratislavské pomery - unikátneho zámeru komplikovať život, tak už dosiahol svoje,“ podotýka starosta s tým, že sa proces s obštrukciami natiahol o roky. Investorovi vyjadril podporu, aby mohlo byť stavebné povolenie čo najskôr správoplatnené.

Neprehliadnite

Investor LBG aréna podal ku koncu marca celkovo päť žiadostí o stavebné povolenia. Z toho boli začaté dve stavebné konania. K týmto konaniam musel doložiť zhruba 120 listín, vyjadrení a stanovísk príslušných orgánov. Projekt v minulom roku v máji už získal územné rozhodnutie.

Spoločnosť LBG aréna v roku 2015 informovala, že plánuje v Rači výstavbu športového areálu s hokejovou halou, plavárňou či fitnes za približne deväť miliónov eur. Dotknuté územie je ohraničené ulicami Černockého, Kadnárova, Hečkova a Žitná. Areál plánovala spoločnosť začať stavať v roku 2016. Spustenie prevádzky predpokladala v júni 2018.

  • Tlačiť
  • 3