Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výsledky súboja o Vydricu sú už známe

07.11.2007, 16:00 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

Vlastník pozemkov zverejnil víťazné návrhy súťaže architektov.

  • Tlačiť
  • 16

Zámer prebudovať lokalitu bratislavského podhradia známu pod názvom Vydrica prezentovali zástupcovia spoločnosti Vydrica, s.r.o., v júli tohto roku. V posledných dňoch boli zverejnené výsledky medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorú v tejto súvislosti vyhlásili. Investor riešil územie pod hradom v piatich blokoch, pričom na každý z nich bola vyhlásená jedna súťaž. Dokopy teda išlo o päť samostatných súťaží.

Do súperenia sa zapojili tímy s dokopy 47 návrhmi. Komisia z nich vybrala 22, ktoré postúpili do druhého kola. Členovia poroty sú s výberom podľa správy agentúry SITA spokojní, pričom bolo ťažké vybrať víťazné návrhy práve kvôli ich vysokej kvalite.

Tri súťaže napokon vyhrali talianske tímy, jednu slovenský a jednu poľský architekt. Výstava ocenených bude sprístupnená 16. novembra.

Bloky V1, V2, V3:

vydrica1n.jpg

Za najlepší návrh prvých troch blokov bol zvolený koncept talianskych architektov Roberto Grio, Guendalina Salimei, Francesca Contuzzi a Elio Rav. Bola udelená len tretia cena.

 

Blok V4 a Vodná veža:

vydrica2n.jpg

Víťazným návrhom sa stalo dielo rovnakého tímu v zložení Roberto Grio, Guendalina Salimei, Francesca Contuzzi a Elio Rav.

 

vydrica2_1.jpg

Druhý najlepší návrh Vodnej veže a okolia pripravili Slováci Matúš Vallo, Oliver Sadovský a Matúš Podskalický.

 

Bloky V5 a V7:

vydrica3.jpg

Najkvalitnejšie riešenie podľa poroty predstavil poľský autor Lukasz Gawlas.

 

vydrica3_1.jpg

Druhá cena v rámci tejto súťaže udelená nebola, tretiu získala talianska štvorica Roberto Grio, Guendalina Salimei, Francesca Contuzzi a Elio Rav.

 

vydrica3_2.jpg

Mimoriadnu odmenu získali Slováci v zložení Juraj Hermann, Lenka Gáliková, Jana Kramáriková, Daniel Rúžička, Patrik Pavlásek.

 

Bloky V8 a V10:

vydrica4.jpg

V prípade súťaže o ďalšie bloky bola udelená znížená druhá cena. Získala ju slovenská štvorica Vladimír Šimkovič, Miroslav Čatloš, L. Bartko, Š. Kačáni, J. Kamenský.

 

vydrica4_1.jpg

V rámci tejto súťaže bola udelená aj mimoriadna odmena pre niekoľkokrát spomenutých talianskych architektov. Ide o štyri mená: Roberto Grio, Guendalina Salimei, Francesca Contuzzi a Elio Rav.

 

Bloky V11, V12, V13, V14:

vydrica5.jpg

Najlepší návrh územia tesne pri centre mesta pripravili podľa poroty opäť Taliani v zložení Roberto Grio, Guendalina Salimei, Francesca Contuzzi a Elio Rav.

 

Viac vizualizácií na oficiálnej stránke projektu - www.vydrica.com

  • Tlačiť
  • 16