Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vlakových zastávok bude v Bratislave asi menej ako sa čakalo

01.04.2019, 14:01 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

Bratislava potrebuje na vyriešenie svojej hustnúcej dopravy skombinovať vlakovú dopravu s MHD a eliminovať cestvanie do centra mesta autami. K tomu mali pomôcť aj nové vlakové zastávky s prestupom na autobusy, električky či trolejbusy. Hoci sa o nich hovorí takmer dekádu a niektoré sa začali už aj projektovo kresliť, zúfalo meškajú. Navyše sa stále nerozhodlo, koľko ich napokon bude.

  • Tlačiť
  • 7

Železnice Slovenskej Republiky (ŽSR) pôvodne plánovali postaviť sedem nových vlakových zastávok. Tieto zastávky sa oficiálne v materiáloch nazývajú Terminály integrovanej osobnej prepravy (TIOP).

Pôvodne sa uvažovalo o Lamačskej bráne (nazývanej aj Bory), Patrónke, Trnávke, Ružinove, zastávke na Mladej garde, v Devínskej Novej Vsi a Vrakuni.

Koľko bude napokon TIOPov v Bratislave, ešte nie je jasné. Rozhodnúť by sa o tom malo v štúdii realizovateľnosti Dopravného uzla Bratislava. Jej dokončenie sa už niekoľkokrát posúvalo a najnovšie sa termín posunul na máj tohto roka.

Finálne počty

Oslovení účastníci rokovaní o nedokončenej štúdii nechceli prezradiť finálne počty vlakových zastávok v Bratislave, ale naznačujú že ich bude menej. „Štúdia mnohé stavby, o ktorých mesto uvažovalo, neodporúča. To neznamená, že ich nemôžeme spolu so železnicami realizovať,“ hovorí v rozhovore pre TREND viceprimátorka Bratislavy Tatiana Kratochvílová. Štúdiu pripomienkoval aj útvar ministerstva financií Hodnota za peniaze.

„Výber zastávok nám nie je známy, ale odporúčame postaviť zastávky

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy doprava, železnice