Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vo Pharose prekresľujú obchodnú pasáž, pridávajú poschodia

28.11.2016, 14:00 | tv | © 2016 News and Media Holding

Retailový park, ktorý vznikne v komerčnej zóne Pharos Park pri bratislavskom letisku, je bližšie k realizácii. Oproti pôvodným plánom čakajú nákupnú pasáž oproti Avionu zmeny. Investor chce stavať poschodovú budovu a upravovať veľkosť nákupnej plochy.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Pharos

Po tom, čo vo Pharos Parku zaplnili voľné pozemky Sconto, Bauhaus a Decathlon, je na obzore nová výstavba. Spoločnosť LFS už predložila úradom zámer, podľa ktorého chce vedľa Decathlonu stavať obchodnú pasáž.

A oproti minulosti výrazne prekreslil staršie plány. Pôvodne chceli vo Pharose postaviť obchodné priestory s celkovou výmerou 13 580 štvorcových metrov, ktoré mali byť situované v jednopodlažných priestoroch. K objektu malo prislúchať 480 parkovacích miest. Navyše, niekoľko samostatných blokov má nahradiť jedna budova.

Po novom chcú oproti Avionu stavať poschodové centrum. „Zmena činnosti zvyšuje hrubú podlahovú plochu nadzemných podlaží na 31 200 štvorcových metrov, pričom objekt má tri nadzemné a jedno podzemné podlažie. Zmena činnosti má navrhovanú zastavanú plochu 10 613,64 štvorcového metra pre obchodné priestory,“ píše investor v zámere.

Neprehliadnite

Po novom by mal klesnúť počet parkovacích na 347 stojísk.  Nové priestory by mali ponúknuť  7 620 štvorcových metrov čistej predajnej plochy, ako bude využitá zvyšná časť podlahových plôch (niečo vyše 20-tisíc štvorcových metrov) investor v zámere neuvádza. Podzemné podlažie má pritom slúžiť na skladové priestory a zázemie zamestnancov a návštevníkov.

Podľa pôvodných plánov malo na pozemku vyrásť retailové centrum pozostávajúce z dvoch blokov. Prvý mal ponúknuť osem prevádzok so samostatnými vstupmi z exteriéru, druhý blok bol tvorený troma samostatnými objektmi s 12 obchodnými prevádzkami.

Predkladateľom zámeru je spoločnosť LFS, ktorá je aj majiteľom pozemkov. Podľa obchodného registra je spoločníkom firmy Development 4, ktorý stojí za celým projektom Pharos Park.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Pharos