Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vo Zvolene pripravujú nové obchodné centrum

03.04.2018, 14:00 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Nákupné možnosti vo Zvolene sa rozšíria. Spoločnosť Ardis pripravuje v meste na strednom Slovensku novú obchodnú pasáž, ktorá doplní zónu okolo obchodného reťazca Kaufland. Mala by byť otvorená už pred budúcoročnými Vianocami.

  • Tlačiť
  • 0

Nová pasáž nesie pracovný názov Obchodné centrum Zvolen a má vyrásť v juhozápadnej časti mesta v lokalite Pod Harajchom. Centrum kreslí developer na nevyužívaných pozemkoch, ktoré sú pokryté náletovou drevinou. Z juhu bude komplex susediť s existujúcimi nákupnými centrami, nový projekt uzavrie pasáž zo severnej strany.

S novým parkoviskom

Objekt má tvoriť hala obdĺžnikového tvaru s výmerou 4 451 štvorcových metrov. Celkovo má pribudnúť 5 107 štvorcových metrov čistej nákupnej plochy. Počet prevádzok investor v zámere, ktorý posudzujú úrady, nespresňuje. Konečné číslo v tomto prípade závisí od konkrétnych nájomcov.

Neprehliadnite

Vstupy do budovy majú byť orientované k existujúcemu parkovisku. Projekt počíta s vytvorením nových parkových stojísk. Celkom ich má pribudnúť 141. V danom čísle sú zahrnuté aj nové stojiská, ktoré rozširujú existujúce parkovisko pri Kauflande.

Na budúci rok

„Na hranici parkoviska a existujúceho biocentra Dolné Lanice bude vybudovaný kolmý oporný múr bez násypu s oplotením tvoreným pevným a živým plotom,“ píše sa v zámere. So stavebnými prácami by chceli začať v marci budúceho roka. S otvorením celého komplexu sa počíta v novembri 2019. Investor vyčíslil celkové náklady na 3,5 milióna eur.

Obchodné centrum Zvolen Zdroj: EIA/Ardis

Spoločnosť Ardis nie je v segmente výstavby menších obchodných centier nováčikom. Už niekoľko rokov buduje obdobné prevádzky predovšetkým v okresných mestách. Okrem vlastných projektov realizuje výstavbu retailových pasáží pre Tesco a Kaufland. Práve projekt vo Zvolene je príkladom tejto spolupráce.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy retail park

Diskusia (0 reakcií)