Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vydrica počíta aj s výstavbou výťahu na Bratislavský hrad

04.04.2019, 14:02 | Tomáš Vašuta | © 2019 News and Media Holding

Rozšírenie pešej zóny mesta, vznik umeleckej uličky, ale aj vytvorenie nového výťahu na Bratislavský hrad. Aj to má priniesť nový projekt Vydrica, ktorý má ambíciu vytvoriť nové centrum hlavného mesta.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy

Lucron, Vydrica

Developer vo štvrtok odhalil všetky podrobnosti projektu, ktorý na svoju realizáciu čakal viac ako desaťročie.

„Dôležité projekty, akým je Vydrica, potrebujú správny čas. Za tie roky čakania na podobu projektu sa zmenil pohľad na architektúru, na potreby mesta, na dôležitosť urbanistického plánovania a verejného priestoru pri výstavbe,“ uviedol člen predstavenstva spoločnosti Vydrica Peter Struhár.

Odhalené podrobnosti

Majiteľ pozemkov najprv hľadal kupca, neskôr však prehodnotil svoje preferencie. „Našli sme silného partnera s medzinárodnými skúsenosťami, ktorého slovenská dcérska spoločnosť Lucron zastreší developerskú časť. Je to veľmi náročný projekt, ale urobíme všetko pre to, aby výsledkom bol funkčný verejný priestor pre všetkých obyvateľov Bratislavy,“ vysvetlil P. Struhár.

Na návrhu Vydrice pracuje veľký tím viacerých architektonických ateliérov pod vedením štúdia Compass Architekti a s medzinárodnými poradcami v oblasti urbanizmu.

„Tento projekt vznikal od urbanistickej štúdie celej zóny Podhradie - Nábrežie - Hrad, až nakoniec sme navrhovali konkrétnu podobu budov. Verejný priestor je pre nás kľúčový, pretože Vydrica je posledný nedoriešený bod na mape centra Bratislavy, ktorý opäť spojí rozdelené mesto,“ povedal architekt Juraj Benetin z Compass Architekti.

Výťah na kopec Schlossberg v rakúskom GraziZdroj: Pixabay

Ten predstavil podrobnosti projektu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Lucron, Vydrica