Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výstavba parkovacieho domu v Bystrici začala

22.11.2013, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

VAV invest chce stavbu dokončiť o rok na jeseň

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

VAV Invest

V centre Banskej Bystrice začala výstavba nového parkovacieho domu. Investorská spoločnosť VAV invest po odvolaniach občanov naštartovala budovanie v týchto dňoch. Vzniknú aj obchody a kancelárie.

Projekt sa nachádza v susedstve mestského úradu, dopravne bude napojený bude na Triedu SNP. „Projekt VAVParking zásadným spôsobom rieši parkovanie v jednej z najviac frekventovanejších častí Banskej Bystrice,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti, Peter Valach.

Podľa neho vznikne 211 platených parkovacích miest, cena má byť na úrovni 50 centov za hodinu parkovania. Nočné parkovné predpokladá na jedno euro za celú noc, okrem toho umožní predplatenie miest aj na dlhšie časové obdobie.

Prízemie budovy je pripravené pre obchodné priestory ako trafika, drogéria či kvetinárstvo. Začiatkom tohto roka P. Valach pre TRENDreality.sk spomínal aj prevádzku Tesco, aktuálne však už o britskom reťazci nehovorí.

Parkovací dom VAVParking (1)Zdroj: VAV invest

Druhé až najvyššie šieste podlažie zabezpečia okrem parkovísk aj administratívne plochy. Celý projekt mal mať pôvodne jedenásť podlaží, od čoho sa napokon ustúpilo. Výstavbe ustúpi parkovisko, ktoré ponúkalo 87 státí.

Aktuálne je hotová prekládka inžinierskych sietí v lokalite vrátane trolejového vedenia. Podľa investora sa skutočný stav sietí výrazne líšil od toho, čo bolo zakreslené v dokumentoch. Termín dokončenia projektu znie október 2014.

Parkovací dom VAVParking (3)Zdroj: VAV invest

VAV invest je stredoslovenská skupina, ktorá má v developmente niekoľko aktivít. Medzi najväčšie patrí výstavba nákupného a administratívneho centra Europa v Banskej Bystrici a vo Zvolene. Tie chce aktuálne rozširovať a ďalšie chystá v Leviciach a Lučenci. Angažuje sa aj v bytovej výstavbe v regióne a okolí.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy VAV Invest

Diskusia (0 reakcií)