Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výstavba Stanice Nivy a okolia napreduje. Pozrite si aktuálne fotografie

07.03.2019, 14:35 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Rekonštrukcia ulice Mlynské nivy, ako aj výstavba celej zóny vrátane novej autobusovej stanice a kancelárskej veže Nivy Tower ide podľa plánov. Developer HB Reavis informoval vo štvrtok o aktuálnom stave projektu, hrubé stavebné práce chce mať v prípade stanice hotové do konca roka.

  • Tlačiť
  • 34

Aktuálne sa v prípade Stanice Nivy realizujú posledné časti základovej dosky, v pláne je ich všetky dokončiť v polovici marca. Celú základovú dosku pod novou stanicou bude tvoriť 37-tisíc kubíkov betónu.

V súčasnosti sa už nová Stanica Nivy v časti od Svätoplukovej ulice šplhá nad tretie nadzemné podlažie, ktoré bude najvyšším. Aktuálne tu prebieha betonáž viacerých úsekov a začínajú sa vyhotovovať zvislé konštrukcie – stĺpy a steny.

V tejto časti stavby už HB Reavis zrealizoval štyri predpäté stropy, piaty pripravuje. Na stavbe bude celkovo šesť stromových oceľových stĺpov, z toho štyri 13-metrové a dva 10-metrové.

Hrubé práce do konca roka

V časti pri VÚB banke sa pripravuje vytiahnutie stropov na druhé nadzemné podlažie. V tejto časti bude väčšina stropov predpätá, aby mali autobusy dostatočný manévrovací priestor. Nástupištia tu budú v prvom podzemnom podlaží.

Neprehliadnite

„Predpäté stropy v porovnaní s klasickým betónovaním stĺpov trvajú síce o osem dní dlhšie, ale sú omnoho kvalitnejšie a na stavby takéhoto typu najvhodnejšie (používajú sa napríklad pri budovaní mostov),“ opisuje developer.

S betonážou sa bude 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 34

Tagy HB Reavis, Mlynské Nivy, Nové nivy, Stanica Nivy