Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Významnú investíciu žiada ďalší developer, Centrop chce stavať pri Volkswagene

15.06.2018, 13:58 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

HB Reavis a J&T Real Estate inšpirovali ďalšieho investora, ktorý už roky čaká na zmenu územného plánu, hoci má všetky súhlasné stanoviská. Spoločnosť Centrop žiada o podporu pre projekt Výrobno-logistického a technologického parku Centrop, ktorý má vyrásť na ploche sto hektárov v priamom susedstve automobilky Volkswagen, na území mestskej časti Záhorská Bystrica.

  • Tlačiť
  • 0

Centrop podal žiadosť o vydanie osvedčenia o významnej investícii už v júni minulého roka. „Ministerstvo hospodárstva SR v súčasnosti túto žiadosť posudzuje a analyzuje, či spĺňa všetky zákonom stanovené podmienky na vydanie osvedčenia o významnej investícii. V prípade, ak žiadosť spĺňa zákonom stanovené podmienky, bude následne prerokovaná v medzirezortnom pripomienkovom konaní,“ odpovedá odbor komunikácie ministerstva na otázku TREND Reality o stave posudzovania.

Firma plánuje na ploche 101 hektárov postaviť dodávateľský park, v ktorom by malo vzniknúť 1 955 pracovných miest. Plánovaná investícia dosahuje 445 miliónov eur. Z toho firma na kúpu pozemkov, prípravu projektu a vypracovanie urbanistickej štúdie od roku 2006 už vynaložila 160 miliónov od zahraničných investorov.

Urbanistická štúdia areálu, ktorú vypracovali architekti zo štúdií Compass a AŽ Projekt a v roku 2013 získala od mesta a mestských častí kladné stanovisko, počíta s vybudovaním 24 hál s celkovou úžitkovou plochou 424-tisíc štvorcových metrov v štyroch sektoroch.

Vizualizácia projektu CentropZdroj: Centrop City

Dominantnou má byť výrobno-skladová funkcia tvorená halami a druhou hlavnou funkciou bude technologická určená pre služby, školstvo, vývoj, vedu a výskum. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy významná investícia

Diskusia (0 reakcií)