Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Westend prenajíma aj v malom

14.05.2012, 13:00 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

V hlavnom meste pribúdajú aj malé administratívne priestory

  • Tlačiť
  • 0

Kancelársky trh v Bratislave je v súčasnosti poznačený najmä sťahovaniami veľkých firiem v rámci najväčších administratívnych budov. Končia dlhoročné nájmy a spoločnosti sa presúvajú do modernejších priestorov. Ostávajú po nich staršie objekty.

„Najmä ponuka kvalitných priestorov pre menšie a začínajúce firmy je limitovaná a ani v tomto roku sa výraznejšie nezmení,“ informuje poradenská spoločnosť CBRE. Okrem niekoľkých menších budov prišla s možnosťou prenájmu malých plôch aj Westend Tower na Patrónke, patriaci do portfólia Axa Real Estate.

Koncept pomenovaný FlexiFloor poskytuje kancelárie od 18 s minimálnou dobou nájmu tri mesiace. Podľa CBRE sa tento koncept oplatil, nakoľko za štvrťroka sa podarilo prenajať polovicu z týchto priestorov.

Pre iných developerov ide v súčasnosti aj o riešenie situácie, ktorá nastáva spolu s príchodom nových administratívnych budov na trh. Veľkí nájomcovia sa totiž sťahujú do najnovších projektov. Prilákať veľkého hráča do staršieho biznis centra pri aktuálnej konkurencii je náročné, preto sa rozhodujú rozdeľovať priestory na menšie. Táto ponuka tu zatiaľ chýbala.

V susedstve projektu Westend na Patrónke navyše vyrástla ďalšia administratívna budova od J&T Real Estate, ktorá prilákala niekoľko väčších nájomcov. Developer tu plánuje aj ďalšie pokračovanie v podobe Westend Quadrant, čo prinesie ďalší odliv firiem zo starších budov v meste.

V hlavnom meste vzniká aj čoraz viac takzvaných coworkingových centier, kde si možno prenajať len pracovné miesto, prípadne si zaplatiť niekoľko vstupov mesačne namiesto prenájmu na celé obdobie. Podobný koncept využívajú najmä jednotlivci alebo rozbiehajúce sa malé spoločnosti.

Foto - Wikipédia

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)