Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Westend Square sa uložil na zimný spánok

14.12.2008, 10:58 | Peter Kremský | © 2008 News and Media Holding

Kancelársky projekt na bratislavskej Patrónke počká s dostavbou na lepšie časy.

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť J&T pribrzďuje výstavbu svojho kancelárskeho projektu Westend Square na bratislavskej Patrónke. Komplex s takmer 20-tisíc m2 prenajímateľných priestorov má zatiaľ hotovú hrubú betónovú konštrukciu. Do jari však má odpočívať.

Dočasné zastavenie výstavby TRENDreality.sk potvrdil partner J&T a šéf realitnej vetvy Peter Korbačka. Ako vysvetľuje, očakávajú výrazné zníženie cien stavebných materiálov a prác v budúcom roku, nechcú sa preto s Westend Square ponáhľať. „Na jar sa bude dať stavať lacnejšie,“ hovorí P. Korbačka.

westend_square3_vystavba.jpg

Dodávateľ stavebných prác ZIPP preto môže čakať tlak na zmeny zmlúv s pohybom cien smerom dole. Ako tvrdí partner J&T, Westend Square je predbežne prenajatý zo 60 percent. Podľa informácií TRENDreality.sk má do tejto budovy premiestniť svoje slovenské sídlo svetový elektrotechnický koncern.

Dôvodom na oddychový čas pri výstavbe je podľa P. Korbačku aj fakt, že finančná kríza pritlačí na ceny nájomného v Bratislave. Westend Square sa chce preto zníženou cenou za výstavbu pripraviť na konkurenčný boj tak, aby mohol ísť s nájomným aj pod „hranicu bolesti“ 10 eur za štvorec mesačne.

westend_square1.jpg

Odsun pokračovania vo výstavbe však prinesie aj posun dokončenia zo septembra 2009 na apríl 2010. Pôvodne mal byť Westend Square hotový v priebehu tohto roka. Skladá sa zo 17-podlažnej veže bližšie k súčasnej kancelárskej budove Westend Tower, ďalšej 6-podlažnej budovy pozdĺž Lamačskej cesty smerom ku križovatke s Dúbravskou a spojovacieho traktu.

J&T v zóne Westend vybudoval v minulosti aj komplexy Tower, Court a Point, pričom ide zväčša o staršie rekonštruované budovy. Pripravuje sa aj výstavba ďalších častí Westend Quadrant a Crossing smerom k Lamaču, ktoré by mali lokalite pridať ďalších celkovo 60-tisíc štvorcových metrov kancelárií.

westend_square2.jpg

Ich výstavba sa však tiež oneskorí, Quadrant sa mal napríklad začať stavať už tento rok, developer sa však doň ešte nepustil. Westend Tower už J&T nepatrí, v roku 2006 ju predali realitnej spoločnosti francúzskeho poisťovacieho giganta Axa v rámci balíka s logistickými parkmi.

Foto - Skyscrapercity.com, vizualizácie - J&T

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)