Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Westend Square zimuje už druhý rok

16.02.2010, 00:05 | Peter Kremský | © 2010 News and Media Holding

Kancelárie na Patrónke čakajú na financovanie, to na nájomcov

  • Tlačiť
  • 0

Kancelárska budova Westend Square na bratislavskej Patrónke stále čaká na dokončenie. Výstavba administratívneho projektu so zhruba 20-tisíc štvorcovými metrami sa zastavila koncom jesene 2008. Zo stavby za 30 mil. eur je vybudovaná je zatiaľ iba železobetónová konštrukcia.

Developerská spoločnosť J&T Real Estate plánovala pokračovať vo výstavbe v máji až júni minulého roka, len čo sa podarí dotiahnuť rokovania o úvere s nezverejnenou rakúskou bankou.

Úver sa však dosiaľ nepodarilo dohodnúť a developer stále hovorí o doťahovaní podpisu úverovej zmluvy. Po podpise by sa mal naplniť aj požadovaný predprenájom projektu na to, aby mohlo externé financovanie nabehnúť v plnom rozsahu. Firma očakáva, že bude pokračovať v prvom polroku 2010.

Westend Square už mal byť pôvodne hotový v priebehu roka 2008. Komplex sa skladá zo 17-podlažnej veže bližšie k súčasnej kancelárskej budove Westend Tower, ďalšej 6-podlažnej budovy pozdĺž Lamačskej cesty smerom ku križovatke s Dúbravskou a spojovacieho traktu.

westend.jpg

Developer najprv komplex budoval z vlastných prostriedkov. Koncom roka 2008, keď sa J&T dostala do finančných problémov z dôvodu slabého predaja pridrahých bytov River Parku, rozhodla sa výstavbu Westend Square zastaviť.

J&T už v jednej z významných kancelárskych zón Bratislavy vybudovali aj komplexy Tower, Court a Point, išlo o rekonštrukciu starších budov bývalých výskumných ústavov. Práve vežiak Westend Tower, bývalá budova Lignoprojektu nedávno utrpel odchodom jedného z najväčších nájomníkov – spoločnosti Holcim, ktorej skončila dlhodobá nájomná zmluva. Westend Tower patrí medzičasom fondu spravovanému francúzskou poisťovňou Axa.

Pripravuje sa aj výstavba ďalších častí zóny Westend Quadrant a Crossing smerom k Lamaču, ktoré by mali pridať ďalších celkovo 60-tisíc štvorcových metrov kancelárií. Ich výstavba sa však tiež oneskoruje, Quadrant sa mal napríklad začať stavať už vlani, developer sa však doň ešte nepustil.

Vizualizácia – J&T Real Estate

  • Tlačiť
  • 0

Tagy J&T, kancelárie

Diskusia (0 reakcií)