Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Würth bude mať novú budovu slovenskej centrály

14.10.2016, 16:30 | apot | © 2016 News and Media Holding

Slovenská dcéra nemeckého koncernu Würth stavia v Bratislave pre svoju centrálu novú budovu. Pod stavbu, kde využijú aj typický slovenský prvok, sa podpíše trojica renomovaných architektov Karol Kállay, Branislav Bolčo a Radovan Valenta.

  • Tlačiť
  • 3

Centrály Würth vo svete mávajú za úlohu podčiarknuť firemnú filozofiu a zároveň zachovať štýl typický pre danú krajinu.

„Tým, že Würth Slovensko patrí pod nadnárodný koncern, od začiatku mala spoločnosť ujasnené, že chce jednoduchú funkčnú budovu, ktorá bude spĺňať svetový štandard. Teda bude vyzerať svetovo a unikátne zároveň, pričom základom budú kvalitné materiály,“ hovorí o zadaní R. Valenta.

Ako vyplýva z architektonického návrhu, terajšia budova Würth Slovensko sa nezbúra úplne. „Väčšia časť zostane,“ hovorí R. Valenta s tým, že dole pôjde fasáda budovy a jej určitá časť.

„Vďaka predsadenej sklenej fasáde dostane viac svetla vstupná hala a stane sa reprezentatívnejšia. Presklený vstup bude zároveň v maximálnej možnej miere rešpektovať existujúcu zeleň,“ hovorí.

Napríklad aj jeden z pôvodných stromov, ktoré sú v areáli Würthu, tak zostane zakomponovaný priamo do novej budovy. Ďalšia zeleň pribudne na streche budovy, kde budú malé zelené átriá.

Novú budovu zvýrazní aj typický slovenský prvok. Architekti prišli s nápadom ľudového vzoru krížikovej výšivky.

„Páči sa nám, keď firmy uvažujú tak, že chcú mať na budove aj typické slovenské prvky. Takže okrem použitia červenej farby, ktorá decentne podčiarkne červené logo Würth, dostane budova ešte jeden prvok – ľudový vzor krížikovej výšivky,“ prezrádza R. Valenta.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy architektúra