Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

YIT v Ružinove dokončil rekonštrukciu križovatky Mierová – Hraničná

04.09.2018, 11:40 | pol | © 2018 News and Media Holding

Developer YIT Slovakia v týchto sfinalizoval prvú fázu rekonštrukcie ružinovskej križovatky Mierová – Hraničná, ktorú v najbližších dňoch odovzdá do užívania. Obmedzenia pre vodičov trvali od mája tohto roka.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Nuppu, Ružinov

Po rekonštrukcii pribudlo na križovatke, cez ktorú autá jazdia do Prievozu či Vrakune a je aj spojnicou na Gagarinovu ulicu, niekoľko prvkov na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti pohybu chodcov a motoristov.

YIT premaľoval jazdné pruhy, pribudla svetelná signalizácia, ľavý odbočovací pruh z Mierovej na Hraničnú a vybudovali sa tiež bezbariérové úpravy v mieste nových priechodov pre chodcov.

Neďaleko križovatky je zachovaná zastávka mestskej hromadnej dopravy v smere do centra aj do Prievozu, zmenou je posun zastávky v smere z mesta pred križovatku v dôsledku rozšírenia riadiacej plochy.

Na prvú etapu prác nadviaže YIT v septembri úpravou povrchu Hraničnej ulice, ktorá vedie od rekonštruovanej križovatky k projektu Nuppu.

Križovatka Hraničná – Mierová po rekonštrukcii Zdroj: TREND Reality

„Našou snahou je, aby križovatka medzi Mierovou a Hraničnou ulicou prakticky slúžila ako vodičom, tak aj chodcom. Čo nás ešte v septembri čaká, je oprava povrchovej vrstvy vozovky na Hraničnej ulici. Za dočasné dopravné obmedzenie sa ospravedlňujeme a veríme, že naše riešenie zlepší a spríjemní cestovanie mnohým Ružinovčanom,“ hovorí Milan Murcko, generálny riaditeľ YIT Slovakia.

Neprehliadnite

Tretia fáza rekonštrukcie je naplánovaná na leto 2019. Developer plánuje ešte rozšíriť pruh na Hraničnej ulici smerom na Gagarinovu, čím sa rekonštrukcia dokončí. Celá križovatka bude riadená svetelnou signalizáciou.

Ružinovský projekt Nuppu na ulici Mlynské nivy zahŕňa 11 bytových domov, kancelársky blok a centrálny park s ihriskami.

Križovatka Mierová - Hraničná po rekonštrukciiZdroj: TREND Reality

Kolaudácia prvého bytového domu Lilja prebehla tento rok na jar, v júni developer spustil predaj štvrtej bytovky Jasmiini, ktorý bude s 12 podlažiami výškovou dominantou projektu. Rozostavané sú bytové domy Tulppaani a Ruusu, ktoré majú byť dokončené tento rok v októbri, respektíve v septembri 2019.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Nuppu, Ružinov