Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z areálu Palmy budú byty a kancelárie. Corwin plánuje aj verejný priestor

27.02.2020, 12:32 | vp | © 2020 News and Media Holding

Administratívu, rezidenčné stavby aj verejný priestor avizuje developer Corwin po revitalizácii bývalého priemyselného areálu Palma, ktorý získal vlani na jeseň. Investor aktuálne potvrdil, že v rámci projektu zachová priemyselné silo bývalého závodu, ktoré zostane dominantou územia.

  • Tlačiť
  • 2

V októbri minulého roka developer Corwin kúpil areál Palmy v Bratislave od finančnej skupiny Slavia Capital. Areál zastavil výrobu v roku 2013 a objekty na Račianskej ulici v Novom Meste odvtedy pustli.

Celý areál pozostáva z 19 stavieb. Výmera pozemkov je takmer 56-tisíc štvorcových metrov, pričom zastavaná plocha presahuje 14-tisíc m². V areáli sa ale už priebežne búralo, približne 5 000 m² z objemu budov išlo počas rokov k zemi.

Silo zostane

Dominantným prvkom areálu je bývalé silo. Developer a dánsky ateliér Gehl Architects chcú zachovať túto stavbu a nájsť pre ňu nové využitie aj po premene areálu na nový rezidenčný, administratívny a verejný priestor. Ten má ambíciu stať sa novým lokálnym centrom tejto časti mesta s rôznorodými funkciami.

„Štúdia rozvoja územia stále prebieha. Už dnes však môžeme potvrdiť, že silo v nej zohráva dôležitú úlohu. V tejto chvíli je predčasné povedať, akú konkrétnu funkciu bude plniť. Táto špecifická industriálna stavba si však zaslúži, aby bola aj napriek svojej masívnosti a komplikovanej vnútornej dispozícii zachovaná a v budúcnosti sa z nej stal významný ikonický priestor v Bratislave,“ hovorí Erik Fusík, projektový manažér Corwinu.

Nevylúčil pritom, že nové využitie by mohli nájsť aj niektoré ďalšie objekty, ktoré sa v značne zdevastovanom bývalom podniku ešte nachádzajú.

Neprehliadnite

„Všetko bude 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Corwin, Nové Mesto, Palma