Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z bratislavského Bajkalu budú kancelárie

29.11.2007, 11:46 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

Prestavbu bývalého zábavného podniku chystajú Unicredit Leasing a Milan Fiľo.

  • Tlačiť
  • 0

Dvojpodlažná budova vedľa bratislavského hotela Holiday Inn na Bajkalskej už roky chátra. Súčasný vlastník objektu spoločnosť Unicredit Leasing Real Estate pripravuje v spolupráci s ďalšími v budúcom roku jeho prestavbu a rekonštrukciu. Po novom by mal Bajkal obsahovať kancelárie.

Novému účelu by mal objekt začať slúžiť začiatkom roka 2009. Bude mať štyri poschodia a jedno podzemné podlažie, ktoré poslúži ako parkovacia garáž. Celkovo má vzniknúť 120 parkovacích miest. Predpokladané náklady by sa mali podľa medializovaných informácií pohybovať vo výške viac než 200 miliónov Sk.

bajkal.jpg

V prestavbe sa okrem Unicredit Leasing Real Estate angažuje aj priemyselno-investičný holding Eco-Invest, a.s., ktorého majiteľom je slovenský podnikateľ Milan Fiľo. Zároveň je prepojený so skupinou SHP.

Ďalším spoločníkom pri prestavbe je produkčný dom Forza, ktorý vlastní 49-percentný podiel v Rádiu Okey. Na otázku, či sa rádio plánuje sťahovať do novej budovy, vedenie odpovedalo, že to nebude komentovať. Podľa informácií TRENDreality.sk je však pravdepodobné, že sa do nového Bajkalu nasťahuje práve táto súčasť produkčného domu.

Vizualizácia – Kosi architekti

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)